Parkingi na Wszystkich Świętych

W związku ze zbliżającym się świętem Wszystkich Świętych i spodziewanym zwiększonym ruchem w okolicach cmentarzy, w czwartek we wronieckim ratuszu miała miejsce narada, w której wziął udział burmistrz Mirosław Wieczór wraz ze Służbami: Urzędnikami, Strażą Miejską, szefami Przedsiębiorstwa Komunalnego, Ochotniczej Straży Pożarnej i Wronieckiego Ośrodka Kultury.

Kierownik Referatu Techniczno-Inwestycyjnego UMiG Marlena Hibner-Koza poinformowała, że w związku z pracami na drodze wojewódzkiej Wronki-Sieraków ruch samochodów osobowych będzie dopuszczony.

Ustalono, że na terenie Zakładów Przemysłu Ziemniaczanego, na placu naprzeciw sklepu meblowego, przy ul. Sierakowskiej (od strony mostu kolejowego) oraz za siedzibą Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, przy ul. Powstańców Wlkp. (dawny „Spomasz”), zostaną zorganizowane miejsca parkingowe.

Przebywać tam będą strażacy OSP – dbający m.in. o bezpieczeństwo. Podczas narady uzgodniono również, iż w dniach 1-2 listopada ustawione zostaną przenośne toalety w okolicach wejść na cmentarz parafialny od ul. Sierakowskiej i ul. Powstańców Wlkp. Dojazd do parkingów i dojścia do toalet zostaną oznakowane.

Przy cmentarzu parafialnym we Wronkach służbę pełnić będą strażnicy miejscy i policjanci. Strażnicy będą również dbać o porządek w okolicach cmentarzy na Zamościu i w Biezdrowie.
Policja i Straż Miejska apeluje, by mieszkańcy, którzy mogą dojść pieszo na cmentarze, nie korzystali z samochodów. Dlatego ważna dla mieszkańców Zamościa jest niedawna informacja z PKP, iż kładka dla pieszych na moście kolejowym będzie otwarta czasowo od 28 października do 31 grudnia 2014 r.