Skaldowie zakończyli Dni Wronek 2014

Czwarty maja był tradycyjnie dniem przeznaczonym na promocję lokalnych organizacji. Zakończył się koncertem zespołu Skaldowie.

Prezentacje miast partnerskich nad Wartą
Komitet Współpracy Gminy Wronki z Zagranicą i uczniowie Eurokoła zamienili przystań nad Wartą w miejsce informacji o miastach partnerskich. Dla najmłodszych przygotowali kolorowanki oraz możliwość pomalowania twarzy. Starsi mogli rozwiązać quiz na temat krajów miast partnerskich Wronek.


Kliknij, aby przejść do galerii

Amfiteatr – tańce, śpiew i sztuki walki
Od godziny 15:40 na scenie amfiteatru występ dziecięcego baletu rozpoczął występy artystyczne lokalnych organizacji. Zaraz po nich na scenę weszli uczniowie szkoły Wojciecha Nojmana RO – CA – YA. W czteroosobowym składzie przy akompaniamencie 3 instrumentów klawiszowych przez 3 kwadranse wykonywali kultowe polskie utwory, które każdy powinien znać.


Kliknij, aby przejść do galerii

Następnie nadszedł czas na dalszą część taneczną. Na scenie pojawiła się Marynia, prezentując różne formy tańca ludowego. Na początku pary zatańczyły oberka, polkę i krakowiaka.
Potem nadszedł czas na tańce lubelskie, szamotulskie i krakowiaka, w którym tańczyły wszystkie grupy koncertowe.


Kliknij, aby przejść do galerii

Kolejno zaprezentowały się dwie grupy prowadzone przez Katarzynę Stachowiak: Szkoła Tańca Awokado oraz Zumba Wronki. Obie grupy dały z siebie wszystko podczas tańca.

Kliknij, aby przejść do galerii

Przyszedł czas na Wroniecki Klub Karate pod przewodnictwem Agnieszki Kałek Smolarek. Wystąpiły dwie grupy – przedszkolne oraz szkolne.

Kliknij, aby przejść do galerii


W międzyczasie na płytę boiska dotarła parada Stowarzyszenia Miłośników Koni i Sportów Luzak. Więcej o tym wydarzeniu w tym newsie.

O godzinie 19 wystąpił kabaret EWG. W czteroosobowym składzie rozśmieszali oni swoimi skeczami widownie przez następną godzinę.


Kliknij, aby przejść do galerii

Skaldowie na zakończenie majówki
Zespołem, który zamykał tegoroczne Dni Wronek byli Skaldowie. Zespół zagrał między innymi takie kultowe utwory jak „Wiosna”, „Kulig” czy „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał”. Na występ chętnie przybyli starsze osoby, nie zabrakło również młodych.

Kliknij, aby przejść do galerii