Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Dziś i jutro zapraszamy na obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Święto poświęcone jest pamięci bohaterów antykomunistycznego podziemia, którzy przeciwstawiali się sowieckiej agresji i reżimowi komunistycznemu.

W programie m.in.:
– 28 lutego, godz. 14:00, kino, wstęp wolny – konferencja popularnonaukowa, a podczas niej m.in.: prelekcja dr Agnieszki Łuczak z IPN-u „Podziemie niepodległościowe w Wielkopolsce w latach 1945-56” oraz promocja książki Klemensa Stróżyńskiego „Powrót do Wronek”,

– 28 lutego, godz. 17:00, kino, wstęp wolny – sztuka teatralna Czas Czerwieni w wykonaniu Teatru Odgrywane Kapsle w reżyserii Ilony Fudali,

– 1 marca, godz. 17:30 – złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową przy Zakładzie Karnym,

– 1 marca, godz. 18:00, kino, wstęp wolny – projekcja filmu pt. Inka 1946.

Dodatkowo, jedna z naszych redaktorek Małgorzata Ćwiertnia zagra koncert piosenek patriotycznych, traktujących o Wyklętych Bohaterach. Koncert odbędzie się w Restauracji Ratuszowa w sobotę o godzinie 20:00. W trakcie koncertu i bezpośrednio po nim w zaprzyjaźnionej z naszą redakcją restauracji Ratuszowa odbędzie się spotkanie lokalnych środowisk patriotycznych. Zapraszamy!

NA ZAWSZE W PAMIĘCI, ŻOŁNIERZE WYKLĘCI!

Najpopularniejszy portal informacyjny we Wronkach.Moje Wronki w jednym miejscu. Informacje z Miasta i Gminy Wronki. Codziennie nasz serwis jest odwiedzany przez tysiące osób z Wronek, Szamotuł, Sierakowa, Lubasza, Ostroroga, Wielenia, Obrzycka.

2014-02-28