Samsung Półmaraton już w niedzielę – zmiany w organizacji ruchu

III Samsung Półmaraton pod patronatem Starosty Szamotulskiego to impreza ciesząca się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród mieszkańców jak i biegaczy. Świadczy o tym chociażby rosnąca liczba chętnych do udziału w tym wydarzeniu. Poza biegiem głównym organizatorzy zachęcają do udziału w Biegu Rodzinnym na dystansie 700 m i marszu Nordic Walking (5 km).

W tym roku przewidziano nagrodę także dla kibiców. Dla najlepiej i najgłośniej kibicujących rodzin, które zapragną wziąć udział w konkursie i zgłoszą się do organizatora biegu (kontakt mailowy: szamotuly@samsunghalfmarathon.com) czeka nagroda specjalna ufundowana przez firmę Peugeot Karlik Baranowo – samochód rodzinny z pełnym bakiem na weekend! Regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej maratonu.

III Samsung Półmaraton pod patronatem Starosty Szamotulskiego jest przedostatnim biegiem w cyklu „Grand Prix Wielkopolski w Półmaratonie 2013” pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego. W cyklu bierze udział 12 największych półmaratonów w Wielkopolsce. Na trasie trzeciej edycji biegu, może pojawić się nawet 1500 uczestników.

W związku z półmaratonem nastąpią zmiany w organizacji ruchu!
– od godziny 18:00 w sobotę 19 października 2013 r. do godziny 18:00 w niedzielę 20 października 2013 r. zamknięta będzie ul. Szczuczyńska na odcinku od ul. Wronieckiej do ul. Zamkowej.
– w niedzielę 20 października 2013 r. na czas rozpoczęcia biegu w godzinach od 10:00 do 11:30 nastąpi zamknięcie części Rynku od ul. Ratuszowej do ul. Wronieckiej oraz ulice Wroniecka, Wiśniowa, Leśna.

Ponadto od godz. 10:00 do godz. 14:00 nastąpi zamknięcie ulic i dróg:
– zamknięcie ulic: Szczuczyńska, Długa
– zamknięcie drogi wojewódzkiej 185 na odcinku Szamotuły – Kobylniki
– zamknięcie drogi 1845P w Śmiłowie na odcinku od ul. Powstańców Wlkp. w Szamotułach do przejazdu kolejowego
– zamknięcie drogi 246511P Gaj Mały – Śmiłowo od przejazdu kolejowego do drogi wojewódzkiej 185
– zamknięcie drogi 1849P, wiodącej przez Gaj Mały w kierunku Pęckowa, do drogi wojewódzkiej 117
– wprowadzenie ruchu wahadłowego na drodze wojewódzkiej 117 na odcinku 300 metrów pomiędzy drogą z Gaju Małego a Dobrogostowem
– zamknięcie drogi 246518P na odcinku od Dobrogostowa do drogi wojewódzkiej 185.

Sugerowane objazdy w niedzielę 20.10.2013r. w godzinach 11:00 – 14:00 w kierunkach: – Obrzycko, Czarnków <--> Szamotuły, Poznań – przez Ostroróg, Śmiłowo, Jastrowo, Gałowo
– Wronki <--> Oborniki przez Ostroróg, Śmiłowo, Jastrowo, Gałowo
– Pniewy <--> Obrzycko przez Ostroróg, Gałowo, Śmiłowo
– w Szamotułach – przez Rynek (w czasie imprezy nie obowiązuje zakaz wjazdu pojazdów ciężarowych pow. 3,5 t na Rynek)
– mieszkańców Szczuczyna, Grabówca, Twardowa prosimy o kierowanie się przez Twardowo do drogi powiatowej Szamotuły – Piotrkówko

Oprócz tego, do organizacji Samsung Półmaratonu zostały zaangażowane służby mundurowe, które będą informować na poszczególnych odcinkach tras o zmianie organizacji ruchu.