Problemy z siecią Orange

Wy też macie problem z siecią Orange i T-Mobile? Część osób z naszego regionu dostała SMSa informującego o modernizacji nadajników. Pracę polepszające zasięg sieci powodują problemy z dzwonieniem i wysyłaniem SMS-ów. Problemy mają zniknąć w przeciągu miesiąca…

Kilka dni temu część użytkowników Orange otrzymała SMS-a o treści:
„Informujemy, że w dniach 23.10 – 22.11 będziemy unowocześniać sieć naszych nadajników w okolicy Wronki – Międzychód. Prace mogą spowodować chwilowe przerwy w dostępności sieci lub spadek jakości połączeń. Przepraszamy za ewentualne utrudnienia. „

Również klienci sieci T-Mobile zostali poinformowani SMS-em o podobnej treści:
Przez najbliższe kilka tygodni będziemy prowadzili rozbudowę i modernizację sieci w tym rejonie. W trakcie trwania prac mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w korzystaniu z naszych usług, za co serdecznie przepraszamy. Już wkrótce udostępnimy dla Ciebie najnowocześniejszą sieć. Więcej informacji na najlepszasiec.pl .

Jak można wyczytać na stronie T-Mobile modernizacja składa się z 3 etapów – wymiana urządzeń – optymalizacja sieci – weryfikacja jakości. Całość potrwa około 6 tygodni.
Operator zapewnia również, że: „Dzięki wykonanym pracom w zasięgu mobilnego internetu blueconnect znajdzie się więcej użytkowników, a Ci z Was, którzy mieli jak dotąd dostęp do sieci 3G będą korzystać także z technologii HSPA+. Oba oznaczenia można znaleźć na wyświetlaczu telefonu. .