Piknik Integracyjny w Nowej Wsi

Wszystkich licznie przybyłych na festyn powitał sołtys Nowej Wsi Pan Edward Chytry . Przedstawił cele jakie przyświecają tego typu lokalnym imprezom integracyjnym . Podkreślił znaczenia dla lokalnego środowiska , a następnie życzył miłej wspólnej zabawy. Następnie przedstawiciele stowarzyszenia Marek Lepszy oraz Donata Litkowska zachęcali do zapoznania się z działalnością Stowarzyszenia Jesteśmy Razem.

Panie z miejscowego KGW z przewodniczącą Grażyną Wawrzyniak zadbały o stronę kulinarną . Były kiełbaski z grilla , pajda chleba ze smalcem ogórek , kaszanka a dla dzieci także napoje i słodycze . Pomyślano też o innych atrakcjach jak zjeżdżalnia dla dzieci , przejażdżka dorożką z kucykiem . Wcześniej odbyły się mecze piłkarskie , zabawy z piłką . Każdy mógł spróbować swoich sił w konkursach karaoke . Wszyscy również mogli zapoznać się z pracami malarskimi Przemysława Fitta członka Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Jesteśmy Razem . Stowarzyszenie także wniosło swą małą cegiełkę w aktywny współudział w tej jakże udanej imprezie plenerowej . Irena Galas z Jesteśmy Razem przedstawiła skecz w naszej rodzimej gwarze.

Przedstawiciele tej organizacji, których łatwo można była odróżnić po koszulkach z logo Stowarzyszenia zaznajamiali obecnych ze swoją działalnością.

Nagłośnienie na pikniku zapewnił zespół SOUND LIGHT. Tym razem pogoda nie zawiodła oczekiwań, nie zawiedli przybyli licznie uczestnicy tego tak udanego ze wszech miar pikniku a zabawa taneczna trwała do późnych godzin nocnych.

Organizatorzy są przekonani, iż piknik spełnił swą role integracji lokalnej społeczności i myślą już nad następnymi podobnymi imprezami, które pozytywnie będą oddziaływać nie tylko na lokalne środowisko. Idea integracji, doskonale również wpisuje się w działalność Stowarzyszenia Jesteśmy Razem.