Strażacy walczą z wodą – jutro ma się wypogodzić

Pewnie każdy z nas odczuł pogodę z minionych dwóch dni. Z okresu ponad 30-sto stopniowego upału pozostało jak na razie wspomnienie. Od wczoraj, do akcji musieli wkroczyć wronieccy strażacy. Już „tradycyjnie” doszło do zalania wiaduktu na ulicy Powstańców Wielkopolskich. Oprócz tego, wczoraj OSP Wronki interweniowało przy drobnej kolizji w Pile. Dziś, ponownie i w dodatku aż dwukrotnie, strażacy pompowali wodę spod zalanego wiaduktu. A wczesnym popołudniem udali się do powalonego drzewa w Smolnicy.

O wypowiedź poprosiliśmy wronieckiego synoptyka-amatora Mateusza Jędrzejczaka – „Aktualnie znad naszego kraju 'ucieka’ wczorajszy aktywny ośrodek niżowy powodując wzrost ciśnienia. Niż ten przyniósł nam dwa dni całkowitego zachmurzenia oraz silne opady deszczu podczas których spadło około 35 mm wody. Skutkiem tych opadów może być podniesienie się rzeki Warty do stanu alarmowego. Deszcz powinien przestać padać około godziny 18:00. Na jutro prognozowane jest małe zachmurzenie oraz brak wszelkich opadów i osłabienie wiatru.” – mówi administrator serwisu prognozawronki.pila.pl.

„Stan obserwowany: Od godziny 20:00 dnia 25.06 do 08:00 dnia 26.06.13 zanotowano następujące sumy opadów: Piła 12.00 mm, Poznań 15.00 mm, Leszno 6.00 mm.
Przewidywany rozwój zjawiska: : W dalszym ciągu prognozowane są opady deszczu, na zachodzie i północy województwa okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów od 10 do 20 mm
Uwagi: Komunikat przygotowano na podstawie danych z systemu telemetrii i obserwacji systemów detekcji atmosfery. Lokalnie zjawiska mogą mieć inny przebieg niż opisany.”

Źródło: pogodynka.pl

Na koniec trochę z przymrużeniem oka :)