Stowarzyszenie korczakowskie we Wronkach (GALERIA)

Podróż po Polsce koordynuje Wiceprzewodnicząca Rady Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich RP Alicja Kobus. Izraelscy goście do Wronek przyjechali jakiś czas temu, a Wronki były kolejnym punktem zwiedzenia naszego kraju. Wycieczka skończy się w piątek w Krakowie.

O wadze odkrycia we Wronkach tak znacznej ilości macew, mówi fakt, że już teraz staje się on bardzo ciekawym punktem odwiedzin wycieczkowiczów z Izraela. Na początek goście udali się do Piotra Pojaska, który opowiedział historię żydów we Wronkach, a także dużo czasu poświęcił na nakreślenie niedawnego znaleziska. Oczywiście dużo emocji wśród gości, wzbudził temat lapidarium. Miejsce w którym ma powstać, obok byłego cmentarza żydowskiego na Zamościu, również zwiedzili izraelscy goście.

Oprócz tego, udali się do Podzamcza na wronieckim Rynku. Tam Daniel Kwaśniewski pokazał gościom swoją galerię. Przyjezdni mogli obejrzeć dawne pocztówki z miasta, a także posłuchać trochę o historii Wronek. Dla gości czekał poczęstunek, a także drobne upominki.