Wycieczka objazdowa

TERMIN: 17.05-21.05.2013 r.

Dzień 1 (piątek): zbiórka uczestników w poszczególnych miejscowościach (w ustalonym miejscu) o godz. 3.00 (Wronki). Przejazd do Calais we Francji przez Niemcy i Belgię. W trakcie przejazdu poznajemy historię i teraźniejszość krain geograficznych i miast na trasie. Zapoznajemy się z historią Calais. Przyjazd do Calais. Zakwaterowanie w hotelu (obok znajduje się supermarket „Auchan” i restauracja „Flunch”). Obiadokolacja we „Flanchu” Nocleg.

Dzień 2 (sobota): śniadanie. Przejazd sławnym Eurotunelem pod kanałem La Manche do Dover. Wjazd na Wyspy Brytyjskie. Przejazd do Londynu. Zwiedzanie: Dogs Island ( Wyspa Psów) z najwyższymi budynkami Anglii, przejście tunelem pod Tamizą, obserwatorium astronomiczne w Greenwich z południkiem zerowym, przejażdżka statkiem po Tamizie – zapoznanie się z Londynem od strony rzeki. Dla zainteresowanych możliwość zapoznania się z panoramą Londynu z kapsuły „London Eye” ( Londyńskie Oko zwane Kołem Milenijnym) – największe koło widokowe na świecie, możliwość zapoznania się z najnowszą techniką filmową w sali projekcyjnej nad Tamizą. Dalsze zwiedzanie: Katedra Westminsterska, Parlament, Big Ben, Trafalgar Square, dzielnica chińska – Soho, Piccadily Circus. Kolacja na Leicester Square. Zakwaterowanie. Nocleg.

Dzień 3 (niedziela): śniadanie. Dalsze zwiedzanie Londynu: Dok Świętej Katarzyny, Twierdza Tower – ze wspaniałymi zbiorami Imperium Brytyjskiego ( klejnoty koronne, zbrojownia, zabudowa zamkowa, film z koronacji Elżbiety II, stroje królewskie, kościół zamkowy). Dalsze zwiedzanie: zwodzony cud techniki epoki wiktoriańskiej – Tower Bridge, Katedra Św. Pawła, londyńskie City, Buckingham Palace, Hyde Park, luksusowa ulica zakupowa Oxford Street – możliwość zrobienia zakupów w tańszych sklepach, największy wybór pamiątek z Wysp Brytyjskich, National Galery. Objazd Londynu mniej znanymi dzielnicami. Kolacja ( w sławnym Klubie „Orła Białego” w dzielnicy Balham – klub lotników polskich z okresu II Wojny Światowej), zapoznanie się z klubem i kościołem polskim (dzielnica Balham), tu kręcono sceny do filmu „Londyńczycy”. Wieczorny powrót Eurotunelem do Calais lub Dunkierki we Francji. Zakwaterowanie. Nocleg.

Dzień 4 (poniedziałek): śniadanie. Możliwość zrobienia zakupów w markecie w Calais lub Dunkierce. Przejazd przez Belgię do Holandii. Zwiedzanie sławnego skansenu folklorystycznego Zahnse Shaans – zabytki folkloru holenderskiego, wiatraki, domy wiejskie, degustacja najlepszych serów holenderskich z przedstawieniem procesu produkcji, liczne sklepiki z pamiątkami. Przejazd do stolicy kraju – Amsterdamu. Zwiedzanie Amsterdamu: autokarowy objazd miasta, zabudowa centrum, kanały i mosty Amsterdamu, Pałac Królewski, pałace administracji, Plac Dam, Nieuwe Kerk, budynek Rijksmuseum, NEMO – budynek Muzeum Techniki, centrum miasta z dworcem miejskim. Zwiedzanie sławnej amsterdamskiej szlifierni diamentów – zapoznanie się z procesem szlifowania drogich kamieni i najpiękniejszymi wyrobami o wielkiej wartości. Rejs stateczkiem po kanałach miejskich – zabudowa Amsterdamu od strony kanałów. Posiłek w restauracji typu „KFC” , „Mc Donalds” – na koszt własny ok. 5 – 6 Euro) Wyjazd do Polski.

Dzień 5 (wtorek): Przyjazd do miejsc zamieszkania.

Organizator zapewnia: transport autokarem turystycznym „Scania **** EURO 4” z barkiem, DVD, GPS, WC, ubezpieczenie NW i KL w WNW, 2 kierowców, pilota, przewodnika, noclegi (pokoje 3 osobowe) i wyżywienie wg programu, przejazd Euro- Tunelem pod Kanałem La Manche, ciekawy program zwiedzania, rezerwację biletów wstępu.
Uwaga: bilety wstępu opłacają uczestnicy.

KOSZT: 1.050 PLN

Wejście płatne tylko dla zainteresowanych: London Eye (patrz opis wyżej) – do 15 lat 10 Funtów, powyżej 15 lat 18 funtów.
Wejście płatne obowiązkowe: Twierdza Tower – w zależności od wieku 11 – 14 funtów
Dodatkowe opłaty: rejs statkiem po Tamizie – ok. 5 funtów, rejs statkiem po Kanałach Amsterdamu – ok. 6 euro

Wejściówki grupowe w cenie wyjazdu: krótki pokaz filmowy w kinie najnowszej generacji w Londynie nad Tamizą, szlifiernia diamentów w Amsterdamie z pokazem drogich wyrobów i procesem obróbki, Zahnse Shans – skansen ludowy pod Amsterdamem – „Holandia w pigułce” z omówieniem procesu powstawania sławnych serów.

Uwaga: wyjazd na podstawie dowodu osobistego lub paszportu.

Telefon kontaktowy – 504576602