We Wronkach działa koło PO

Utworzenie koła we Wronkach to usankcjonowanie naszych działań podejmowanych pod flagą Platformy na terenie powiatu – stwierdził Przemysław Turowski.

Poseł Rutnicki przedstawił cele i zasady funkcjonowania koła PO RP we Wronkach, zwracając szczególną uwagę na lokalny (terytorialny) charakter działalności koła, nakierowany na pobudzanie aktywności społecznej oraz współpracę z władzami samorządowymi Miasta i Gminy Wronki.

Powstanie kolejnego koła Platformy Obywatelskiej w powiecie szamotulskim świadczy, że wielu mieszkańców chce czynnie uczestniczyć w życiu swojego miasta i chce mieć realny wpływ na politykę samorządową.

Te osoby, które należą do koła, gwarantują chęć pracy a to jest najważniejsze – powiedział poseł Jakub Rutnicki. – Przed nami wielkie zadanie, aby te pieniądze, które wynegocjował premier w Brukseli, spłynęły także do naszego powiatu i gminy Wronki. Obwodnica we Wronkach będzie realizowana dzięki tym pieniądzom. Chcemy także skoncentrować się na pomocy i dofinansowaniu sektora młodych i średnich przedsiębiorstw.