Szkoła muzyczna „World of Music”

Może mało z was zdaje sobie sprawę, ale na I piętrze budynku, na skrzyżowaniu ulic Poznańskiej i Chrobrego od paru miesięcy działa szkoła muzyczna World of Music, gdzie każdy może spróbować swoich sił z instrumentem.

Na wstępie trzeba jednak wyjaśnić pewną sprawę, która jak się zdaje zatacza coraz szersze kręgi wśród mieszkańców zainteresowanych szkołą muzyczną.

Nie jest to ani filia Szamotulskiej szkoły muzycznej, ani też państwowa szkoła muzyczna tylko szkoła prywatna a co za tym idzie, nie ma żadnych egzaminów wstępnych. Są oczywiście większe koncerty z publicznością, w celu „zaprzyjaźnienia się” młodych muzyków ze sceną.

Jak sami piszą:
„Nasza oferta skierowana jest do dzieci, młodzieży i dorosłych! Elastyczny grafik zajęć pomaga wybrać dogodny termin do nauki, zaś indywidualny tok nauczania sprzyja szybkiej i bezstresowej nauce. W Szkole panuje przyjazna, twórcza atmosfera, niezbędna do kontynuowania nauki lub rozpoczęcia jej od podstaw.”

Tak, więc nie potrzeba posiadać żadnej zaawansowanej wiedzy czy tez umiejętności czytania nut. Wystarczy silna motywacja.

Mieliśmy okazję pogadać z kierownictwem szkoły muzycznej i jak się okazało, instruktorami gry na instrumentach są muzycy aktywnie działający w branży muzycznej w Polsce i za granicą.

A skoro mowa już o instrumentach, to okazuje się, że jeżeli mielibyśmy zdecydować, który instrument we Wronkach jest najbardziej popularny, byłaby to zdecydowanie gitara ( elektryczna lub klasyczna) znalazłoby się też kilku bębniarzy oraz basistów. Do tego dochodzi pianino lub keyboard i saksofon.

W ofercie szkoły muzycznej znajduje się również studio wokalne, jednak z powodu małej ilości chętnych są one zawieszone. Może dzięki dniom otwartym, które są planowane na weekend 23-24 lutego znajdzie się wystarczająca ilość uczniów.

Jeżeli chodzi o kwestię posiadania własnego instrumentu wiadomo, że ćwiczenie czyni mistrza, a bez własnej gitary czy keyboardu w domu po prostu nie da rady ćwiczyć.

Zapisy na zajęcia odbywają się cały rok, jeżeli jesteś zainteresowany wystarczy, że zadzwonisz pod numery +48 505 133 845 lub +48 518 388 981, napiszesz maila na [email protected] oraz zajrzysz na fanpage na Facebooku.