Pożar budynku mieszkalnego

Łącznie w akcji brało udział 10 jednostek okolicznych straż pożarnych. Z pobliskiego jeziora czerpano wodę do gaszenia budynku.
Na szczęście żaden z członów rodzin mieszkających w budynku nie ucierpiał w wyniku tego zdarzenia. Z tego, co udało nam się ustalić ogień zdążył strawić dach budynku, jednak został już opanowany.

Straż pożarna zbada przyczynę pożaru. Na miejscu pojawił się również burmistrz Wronek Mirosław Wieczór.

W dniu 8 grudnia 2012 roku, o godz. 7.02 dyżurny PSK Szamotuły przyjął zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Pożarowo. Natychmiast na miejsce zdarzenia zadysponował 4 zastępy OSP Wronki, trzy zastępy JRG Szamotuły i po jednym zastępie z OSP Kłodzisko, OSP Chojno, OSP Jasionna, OSP Amica, OSP Ćmachowo, OSP Wróblewo, OSP Lubowo. Po przybyciu pierwszych zastępów z OSP Wronki zastano cały dach w ogniu, budynek parterowy z użytkowym poddaszem, uzyskano informację od domowników iż w budynku przebywało siedem osób i wszystkie osoby opuściły obiekt, osób poszkodowanych nie było, trwała ewakuacja mienia z parteru budynku. Po przygaszeniu pożaru z zewnątrz i wewnątrz budynku, dalsze działania gaśnicze były prowadzone wewnątrz budynku. Działania gaśnicze utrudniał wysoki mróz, mgła i ślizga jednia na drogach dojazdowych do Pożarowa. Zaopatrzenie wodne do gaszenia pożaru było prowadzone przy pomocy dwóch motopomp z odległego o ok. 50 metrów stawu i pobliskiego hydrantu. Na miejsce zdarzenia przybyła policja, Mirosław Wieczór Burmistrz MiG Wronki i biegły sądowy z zakresu pożarnictwa w celu ustalenia przyczyny pożaru, Pogotowie Ratunkowe i Energetyczne w celu zabezpieczenia prowadzonych działań ratowniczych. Straty przez właściciela obiektu zostały oszacowane na około jeden milion złotych. Spaleniu uległa częściowo konstrukcja dachu, część wyposażenia na poddaszu budynku, strop nad poddaszem użytkowym i część ścian działowych poddasza użytkowego. Zalany został wodą cały budynek w wyniku prowadzonych działań gaśniczych. Z parteru budynku udało się ewakuować prawie całe wyposażenie. Po zakończeniu działań gaśniczych wypompowano wodę z piwnicy budynku. Wstępna prawdopodobną przyczyna powstania pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej w stropie nad poddaszem użytkowym, użytkownicy obiektu zauważyli pożar wentylatora w stropie łazienki. Działania gaśnicze zakończone zostały o godz. 16.40. – OSP Wronki

Zdjęcia – OSP Wronki