Muzeum Ziemi Wronieckiej

W niedzielę 9. grudnia br. w Muzeum Ziemi Wronieckiej przy ul. Szkolnej 2 we Wronkach, nastąpiło uroczyste otwarcie dwóch wystaw poświęconych polskiemu papieżowi.

Pierwsza, to wystawa zatytułowana „Pielgrzym nadziei. Jan Paweł II na ziemi wielkopolskiej 1979 – 1983 – 1997 – 1999”. Jest to wystawa przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej w Poznaniu, ukazująca pielgrzymki Ojca Świętego do Wielkopolski. Wystawa ta, po raz pierwszy została otwarta w ubiegłym roku w maju, podczas uroczystości dziękczynnych za pontyfikat i beatyfikację Jana Pawła II. Jedną z autorek wystawy jest dr Elżbieta Wojcieszyk z Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Poznaniu, którą mieliśmy przyjemność gościć na wernisażu. Pani Elżbieta wygłosiła dla zgromadzonych krótki wykład poświęcony tematowi wystawy, opowiedziała o działalności Instytutu Pamięci Narodowej, a także odpowiadała na pytania publiczności.

Druga wystawa, to już cyklicznie odbywająca się prezentacja prac dzieci z wronieckich szkół podstawowych, poświęconych polskiemu papieżowi. Wystawa ta, rokrocznie powstaje dzięki katechetkom – paniom Hannie Janickiej i Lidii Perz. W tym roku, temat wystawki brzmi: „Jan Paweł II – człowiek wiary”. Tym razem poszczególne klasy otrzymały konkretne zadania do zrealizowania, stąd możemy podziwiać m.in. drzewa genealogiczne Karola Wojtyły, barwne albumy, proporce, kwiaty i inne cudne przedmioty.
Obydwie wystawy będzie można oglądać w naszym muzeum do końca bieżącego roku, do czego gorąco Państwa zachęcamy.

Daria Wajdeman-Waszyńska

Najpopularniejszy portal informacyjny we Wronkach.Moje Wronki w jednym miejscu. Informacje z Miasta i Gminy Wronki. Codziennie nasz serwis jest odwiedzany przez tysiące osób z Wronek, Szamotuł, Sierakowa, Lubasza, Ostroroga, Wielenia, Obrzycka.

2012-12-10