Święto Pyry

W ostatnią wrześniową sobotę Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Powiatu Szamotulskiego -Tacy Sami zorganizowało w Rudce koło Pniew imprezę 'Święto Pyry ’. Zgodnie z hasłem imprezy 'Pyra ’ w roli głównej.

Nie mogło w niej zabraknąć potraw ziemniaczanych typowo regionalnych jak i tych mniej znanych w naszym regionie. Wszystkie potrawy przygotowane przez uczestników spotkania zostały poddane wnikliwej degustacji przez szacowne jury a każdy twórca kulinarny nagrodzony upominkiem.
Naturalnie największą nagrodą dla osób przygotowujących potrawy stanowił fakt, iż rarytasy z naszej Poznańskiej Pyry bardzo wszystkim przypadły do gustu. Ten wyśmienity kulinarny początek Święta Pyry przełożył się później na doskonałe nastroje uczestników imprezy.

foto do newsa

Oczywiście nie mogło zabraknąć ogniska i pieczenia ziemniaków a kto miał jeszcze ochotę – kiełbasek. Po tak sytych smacznych potrawach nie pozostało nam nic innego jak rozpocząć tańce i zabawę.

'Święto Pyry 2012′ to nie tylko święto kulinarne ale także możliwość aktywnego udziału członków naszego Stowarzyszenia w zabawie, tańcach, możliwość spotkań z przyjaciółmi z organizacji, integracji, zawierania nowych znajomości, a wszystko to upływa w miłej i serdecznej atmosferze.

W imprezie plenerowej Święto Pyry oprócz członów naszego stowarzyszenia brały udział również osoby z poza organizacji. Mamy cichą nadzieje jako organizatorzy, iż ten udany festyn na trwałe wpisze się w kalendarz nie tylko naszego stowarzyszenia ale także w lokalnych cyklicznych imprez w którym będzie brać udział jak najwięcej osób z poza naszego kręgu. Jednym z podstawowych kryteriów działalności stowarzyszenia jest integracja osób niepełnosprawnych z lokalnym środowiskiem.

Wszystkim uczestników tego jakże udanego spotkania żegnał pogodny księżyc królujący na jesiennym niebie . Aura znów okazała się sprzyjająca.

Osoby nagrodzone w konkursie potraw z pyry i z pyrą:
Małgorzata Mikołajczak, Teresa Lepsza, p. Stańko, Ewa Zachert, Atleta Frank, Bogumiła Grajzer, Joanna Fabian, Florentyna Melesa.

PS.
Następną imprezą , na którą już dziś serdecznie zapraszamy będzie zabawa Andrzejkowa 30 listopada również w Rudce.
Szczegóły zostaną podane na stronie stowarzyszenia Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Powiatu Szamotulskiego Tacy Sami. Tam także wszelkie dane kontaktowe dla osób zainteresowanych naszym stowarzyszeniem, oraz szerszy opis naszej działalności.

Z poważaniem Marek Lepszy.