„Każde pokolenia ma swój czas…”

27 kwietnia 2012 roku na długo pozostanie w pamięci dyrekcji, grona pedagogicznego, rodziców i uczniów naszej szkoły. W tym dniu, dokładnie o godzinie 10:00 rozpoczęło się uroczyste pożegnanie absolwentów Technikum – klasy IV TA, Liceum Profilowanego – klasy III LA i Klasy II Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych.

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego prowadząca uroczystość Eliza Figas – uczennica klasy II Technikum przywitała wszystkich obecnych i pogratulowała swoim starszym kolegom doczekania tej pięknej chwili jaką jest wręczenie świadectw ukończenia szkoły.

Uroczystość zaszczycił swoją obecnością v-ce Starosta Powiatu Szamotulskiego Józef Kwaśniewicz, który uhonorował dwie uczennice naszej szkoły za wysokie wyniki w nauce stypendium Starosty Szamotulskiego. Tę zaszczytną nagrodę za wysokie wyniki w nauce otrzymały Weronika Urban z Technikum Ekonomicznego i Beata Perz z Liceum Profilowanego.

Pan Dyrektor Ryszard Firlet wraz z wychowawcami Joanną Kubiak i Agnieszka Sobkowiak wręczyli nagrody książkowe uczniom, którzy przez lata wyróżniali się wzorowym zachowaniem, wysokimi ocenami w nauce i zaangażowaniem w prace społeczne na rzecz szkoły oraz sukcesami w sporcie.
Pani Dyrektor Ewa Michalak wręczyła specjalne nagrody uczniom, którzy aktywnie działali w Samorządzie Szkolnym.

Bardzo ważną rzeczą w szkole jest współpraca ze środowiskiem rodzinnym. Rodzice naszych uczniów zawsze aktywnie działają w Radzie Rodziców. Na uroczystości pożegnania absolwentów nie mogło zabraknąć również podziękowań dla rodziców, którzy wspierali szkołę swą pomocą. Pan dyrektor wręczył statuetki Przyjaciela Szkoły najbardziej zaangażowanym: Krystynie Nowak, Daromile Turkiewicz, Zenonowi Dymek i Renacie Izydorczyk.

Szczególną chwilą było wręczenie świadectw z wyróżnieniem, które otrzymali uczniowie klasy IV TA: Weronika Urban z najwyższą średnią ocen w szkole 4,92, Honorata Maćkowiak i Jakub Ludwiczak ze średnią ocen 4,82, Żaneta Kaczmarek – 4,81, Patrycja Skrzypkowiak – 4,80 i Magdalena Kaczmarek – 4,76. Wszyscy wyróżnieni absolwenci dokonali wpisu do Złotej Księgi Absolwentów.

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości młodsi koledzy z klas II LA i III TA pod kierunkiem pań Hanny Siudy, Agnieszki Napierały i Barbary Sawali pożegnali swoich kolegów zabawnym apelem, w którym roztoczyli wizję życia studenckiego oraz szkoły przyszłości opierającej się tylko na komunikacji internetowej i grach komputerowych.

Wszystko co dobre szybko się kończy, kolejne roczniki opuściły mury naszej szkoły. Jesteśmy dumni jako pedagodzy, że mamy możliwość kształcić wspaniałą młodzież. Młodzież, która wybierając „Szkołę u Konara” jest pełna obaw przez nowym i nieznanym. W ciągu kilku lat zmienia się w pełni dojrzałych, znających swoją wartość ludzi, którzy wiedzą jaką drogę życiową wybrać. Często wracają do nas, jako praktykanci studiów kierunków pedagogicznych czy stażyści. Wracają bo jak mówią „ nie ma takiej drugiej szkoły, z taką atmosferą i życzliwością”.

Zapraszamy wszystkich uczniów klas trzecich szkół gimnazjalnych, do nas do „Szkoły u Konara”. Macie szansę kształcić się w wielu kierunkach: Technikum Ekonomicznym, Handlowym i Budowlanym oraz w wielu zawodach Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Pełnoletnim proponujemy Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych, gdzie zajęcia odbywają się w systemie wieczorowym. Wszystkich zainteresowanych odsyłamy na naszą stronę internetową www.zs2-wronki.pl oraz do sekretariatu szkoły pod numerem telefonu 672541176 , gdzie uzyskacie wszelkie niezbędne informacje.

Joanna Kubiak

Najpopularniejszy portal informacyjny we Wronkach.Moje Wronki w jednym miejscu. Informacje z Miasta i Gminy Wronki. Codziennie nasz serwis jest odwiedzany przez tysiące osób z Wronek, Szamotuł, Sierakowa, Lubasza, Ostroroga, Wielenia, Obrzycka.

2012-05-06