V-ce Mistrzostwo Polski Kobiet

Nasze dziewczęta zdobyły w Lesznie (25.03.2012) tytuł drużynowego V-ce Mistrza Polski Seniorek. To do tej pory największy drużynowy sukces klubu „Dziewiątka” w dorosłej kategorii wiekowej.

Tytuł został wywalczony zasłużenie, choć w dwóch ostatnich turniejach sezonu nasze zawodniczki przyprawiły swoich kibiców o palpitacje serca. Runda zasadnicza to bardzo dobre występy przeplatane słabszymi ale tych lepszych zdecydowanie więcej. Dodatkowo nic nie dało historyczne zwycięstwo w Gdańsku bo drużyna Dębinek wycofała się w trakcie rozgrywek i punkty zdobyte z tą drużyną nie liczyły się w końcowym rozrachunku.

Do fazy finałowej nasze Panie wystartowały więc z drugiej pozycji tracąc do leszczynianek kilka punktów i mając delikatną przewagę nad trzecią drużyną z Tarnowa Podgórnego.

Pierwszy turniej w Tarnowie Podgórnym to rewelacyjny wynik naszej drużyny i zwycięstwo. Odrobiony punkt do Leszna i szansę nawet na Mistrzostwo Polski w zasięgu. Niestety występ u siebie nie był dobry i szanse na zwycięstwo zniknęło ale mimo tego tylko katastrofa mogła odebrać srebro…

Przed ostatnim turniejem tylko wariant, w którym nasza drużyna zajęłaby ostatnie miejsce a drużyna z Tarnowa Podgórnego pierwsze dawała jeszcze nadzieję rywalkom „z za miedzy”. Alfa-Vector zagrała dobry turniej i przegrała z Lesznem tylko 4 kręglami, nasze zawodniczki dzielnie odpierały ataki Tucholanki Tuchola i ostatecznie tytuł DRUŻYNOWEGO VICE MISTRZA POLSKI przyjechał w niedzielny wieczór do Wronek.

V-ce Mistrzostwo Polski Seniorek wywalczyły: Marta Woźniak, Iwona Pacholczyk, Natalia Skrzypczak, Monika Bugaj, Sylwia Machniewska, Karolina Matuszewska, Agata Banaszak, Beata Śmiglak, Marta Duszyńska. Osobą, która wniosła największy wkład i przyczyniły się do tego sportowego sukcesu był Roman Bączkiewicz.