Dotacje dla przedsiębiorczych w Szamotułach

W powiecie szamotulskim rusza rekrutacja do projektu „Samozatrudnienie twoją szansą na sukces”. 60 uczestników otrzyma pomoc w postaci szkoleń, a 38 spośród nich także 40.000 zł bezzwrotnej dotacji i wsparcie pomostowe przez pierwsze pół roku prowadzenia działalności gospodarczej. Zgłoszenia są przyjmowane: od 12 do 30 grudnia 2011r., od 9 stycznia do 3 lutego 2012r., od 13 lutego do 9 marca 2012r. oraz od 19 marca do 13 kwietnia 2012 r.

„Samozatrudnienie twoją szansą na sukces” to projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, a realizowany przez Vision Consulting Group oraz Iron Brands. Mogą w nim wziąć udział mieszkańcy powiatu szamotulskiego, którzy chcą założyć działalność gospodarczą, są bezrobotni lub nieaktywni zawodowo i są w wieku do 24 roku życia. Wszyscy chętni powinni wejść na stronę www.samozatrudnienieszamotuly.pl lub odwiedzić Biuro Projektu. W tych miejscach znajdą niezbędne informacje oraz dokumenty, które należy wypełnić, aby wziąć udział w rekrutacji.

Do I etapu zostanie zaproszonych 60 osób, które wezmą udział w cyklu szkoleń, warsztatów i spotkań z doradcami przygotowujących do otworzenia własnej działalności gospodarczej. Na podstawie przygotowanych w trakcie szkoleń biznes planów wyłoniona zostanie grupa 38 uczestników, którzy otrzymają jednorazową dotację na otwarcie własnej działalności w wysokości 40.000 zł brutto, a także wsparcie pomostowe przez pierwsze pół roku prowadzenia działalności w wysokości 1300 zł brutto miesięcznie. Osoby te będą mogły skorzystać również z bezpłatnych konsultacji prawnych, pomocy księgowej, wsparcia w zakresie marketingu, promocji i zarządzania.
Szczegółowe informacje: www.samozatrudnienieszamotuly.pl
Kontakt: Dominik Kuźma – Kierownik projektu „Samozatrudnienie Twoją szansą na sukces”
Biuro projektu: Szamotuły, ul. Dworcowa 7