Wygrana po nerwowym meczu w Superlidze Mężczyzn

W niedzielę 6 listopada na kręgielni we Wronkach odbył się mecz 6 kolejki Superligi męskiej pomiędzy drużynami Dziewiątki Wronki a Tucholanką Tuchola.

Jeśli spojrzeć na przedmeczowe typy, które oddawane są w zabawie ‘Typer’ na stronie kregle.net – to faworytem i to zdecydowanym była drużyna gospodarzy. Zespół z Wronek faktycznie wygrał ten mecz, ale zadecydował o tym dopiero ostatni tor w trzecim bloku.

Na pierwszy ogień w naszej drużynie poszli Filip Brzóska i Jarek Maćkowiak. Miało to być mocne otwarcie i takie też było. Filip wygrywa tory na przemian z Adamem Hennikiem z Tucholi, kończąc na 2:2 w setach. Suma zbitych kręgli na szczęście po naszej stronie 554:548 i punkt dla Dziewiątki. Warto zwrócić uwagę na rewelacyjne pełne Filipa 396. Jarek Maćkowiak pewnie 4:0 punktuje Mateusza Knittera. Wszystkie cztery tory zagrane równo i co najważniejsze – wysoko, co daje sumę 583 przy 517 gracza Tucholi.

Drugi blok odwrócił sytuację w meczu o 180 stopni. Mateusz Olczyk rywalizował z doświadczonym Andrzejem Schmidtem. Niestety ‘Olek’ nie jest w ostatnich tygodniach w szczytowej formie i uzyskał on dość przeciętny wynik 515. Schmidt gra 539 (a mogło być więcej, bo na jednym z torów nie zmieścił się w czasie i nie wykonał ostatniego rzutu do pełnego ustawienia) i pewnie pokonuje Mateusza 1:3.

Ciekawe rzeczy działy się na torach obok. Jarosław Przytarski miewał już dobre występy w tym sezonie, ale tego dnia jego forma była wyjątkowo wysoka. Wynik 593 robi wrażenie, a jest to głównie zasługa świetnej końcówki (tor 167 a na nim seria dziewiątek). Mierzący się z nim Adam Jądrzyk uzyskał 531 kręgli i uległ w setach 1:3. Adam po słabym pierwszym torze nieco się rozkręcił, ale tego dnia rywal był poza zasięgiem.

Trzeci blok odmienił losy meczu po raz kolejny. Bartek Krug po bardzo dobrych występach w poprzednich meczach tym razem nieco spuścił z tonu. Szczęście w nieszczęściu, że jego rywal w tym meczu Błażej Krueger również nie błyszczał – zwłaszcza do zbieranych (7 dziur). Po dość równej walce Bartek pokonuje Kruegera 3:1 i 524:510.

„Z nędzy do pieniędzy” – tak podsumować można grę Macieja Kląskały. ‘Macias’ zaczyna pełnymi dobrze (96), ale zbierane pierwszego toru to seria dziur i kończy go z wynikiem 128. Kolejne 90 rzutów to już koncertowa gra naszego menedżera i wynik końcowy 573. Dość niespodziewanie twardy opór przez 3/4 pojedynku stawiał mu młody gracz Tucholi Mateusz Klinger, który uzyskał 549 kręgle. W setach jednak 3:1 dla Kląskały.

Mecz kończy się wygraną KK Dziewiątka Wronki 6:2 (3280:3256). Warto wspomnieć, że jeszcze przed ostatnią trzydziestką meczu to goście prowadzili ‘na sumie’ 5 kręglami. Teraz czeka nas dłuższa przerwa ligowa – w trakcie której rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Juniorów oraz Seniorów.