Turniej halowej piłki nożnej Amica Cup rocznika 2003 i młodszych

W minioną niedzielę na hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich na ul. Leśnej odbył się turniej halowej piłki nożnej organizowany przez klub Amica Wronki i przy pomocy Burmistrza Miasta i Gminy Wronki Mirosława Wieczora. Patronat medialny nad turniejem objął portal Wronczanie.pl

Drugi turniej organizowany przez Amicę był przeznaczony dla najmłodszej grupy wiekowej w klubowej hierarchii – dla Orlików, czy roczników 2003 i młodszych. Na zaproszenie Amiki Wronki przybyli: Herkulesa Otorowo, Lidera Swarzędz, Sparty Oborniki, Sparty Szamotuły oraz Barlińskiej Akademii Futbolu „Barlinek”, Wronczanie w tym turnieju wystawili jedną drużynę.

Opiekunem Orlików Amiki Wronki jest Przemysław Szała, który miał mały problem, komu kibicować. Czy Amice czy Herkulesowi z Otorowa, z którego się wywodzi i również ich trenuje. Z zaproszenia Amiki Wronki nie skorzystały dwie drużyny, także organizatorzy zmienili formułę rozgrywania meczów. System turniejowy zastąpiono system ligowym.

Zmagania najmłodszej grupy wiekowej były dość specyficzne. Orlikom daleko jest do w pełni taktycznej gry, jednak wyglądało to sympatycznie i oglądało się mecze z podziwem dla wyszkolenia tych młodzieńców. Spotkania rozgrywane przez nich stały na dobrym poziomie. Młodzi adepci piłki nożnej, dali przybyłej publice wiele radości i zabawy.

Najważniejszy mecz turnieju pomiędzy Unią Swarzędz i Spartą Oborniki był również pojedynkiem na trybunach między sympatykami obydwu klubów. O ile zawodników Unii kibice wspierali przez cały turniej, tak fani z Obornik zmobilizowali się na ten mecz i pomogli drużynie. Warto zaznaczyć, że w Sparcie Oborniki grał najmłodszy uczestnik turnieju, miał zaledwie pięć lat, a wpisał się nawet na listę strzelców.

Rozegrano łącznie piętnaście meczów. Mniej lub bardziej emocjonujących, ale na pewno każdy dostarczył wszystkim dużo radości, a najwięcej przybyłym na turniej rodziców, którzy dopingowali swoje pociechy. Najważniejszymi meczami, były spotkania pomiędzy Liderem Swarzędz, a Spartą Oborniki oraz Amiki Wronki ze Spartą Szamotuły. Przed tym mecze: Lider, Amica oraz Sparta z Obornik były w ścisłej czołówce i każda z tych drużyn miała duże szanse na zwycięstwo w turnieju. Amica Wronki niestety zremisowała z szamotulską Spartą grzebiąc nadzieje na zwycięstwo w imprezie. W meczu lidera z wiceliderem, lepsza okazała się Sparta Oborniki pokonując Lidera Swarzędz 2:1.

1. Sparta Oborniki – 13:3 – 12
2. Unia Swarzędz – 12:4 – 12
3. Amica Wronki – 6:4 – 10
4. Sparta Szamotuły – 3:6 – 4
5. B.A.F. Barlinek – 2:8 – 4
6. Herkules Otorowo – 1:12 – 1

Organizatorami turnieju byli trenerzy Amiki i Błękitnych Wronki – Grzegorz Figas, Karol Kikut, Przemysław Małecki, Fabian Myszkowski, Maciej Stachowiak i Przemysław Szała. Przy organizacji pomagał kierownik drużyny Błękitnych Wronki Stanisław Juracki oraz nasz portal. Dzięki pomocy Burmistrza Miasta i Gminy Wronki, Pana Mirosława Wieczora wszystkim drużynom zapewniono ciepły posiłek w postaci smakowitej zupy pomidorowej.

Trenery prowadzący imprezę poprowadzili ceremonię przyznania nagród. Oprócz nagrodzenia wszystkich drużyn oraz naturalnie zwycięskiej, przyznano także nagrody indywidualne dla króla strzelców turnieju, najlepszego bramkarza i najlepszego gracza turnieju wybieranego przez trenerów wszystkich drużyn. Dla wielu, najmilszym momentem podczas trwania turnieju było uhonorowanie najmłodszego zawodnika turnieju.

Król strzelców – Denis Andrzejewski (Sparta Oborniki)
Najlepszy bramkarz – Jakub Koput (Amica Wronki)
Najlepszy zawodnik – Dominik Zabornik (Lider Swarzędz)
Najmłodszy zawodnik – Filip Warciarzek (Sparta Oborniki)

Karol