Uczniowie z Leśnej pracują nad filmem

W dniach 19 – 25. września młodzież z działającego przy Zespole Szkół nr 1 we Wronkach koła teatralnego „Odgrywane Kapsle” gościła w Nowym Mieście Lubawskim, gdzie uczestniczyła w planie zdjęciowym do filmu na podstawie sztuki Karola Wojtyły „Przed sklepem jubilera”.

To nowe dla młodych ludzi doświadczenie okazało się ciężką, wielogodzinna pracą, ale przyniosło też wiele satysfakcji. Zdjęcia kręcone były w plenerach Nowego Miasta Lubawskiego, w kościele w Tylicach, nad jeziorem w Lekartach oraz w prywatnych mieszkaniach.

Przedsięwzięcie możliwe było dzięki pomocy i zaangażowaniu wielu osób, które bezinteresownie udostępniały wnętrza, wypożyczały sprzęt i stroje, a także zapewniły zakwaterowanie i wyżywienie całej ekipie.

Efekt finalny zobaczyć będzie można w maju przyszłego roku w postaci przedstawienia teatralno-filmowego. Planowane jest także nagranie dźwięku i wydanie filmu na płycie.
Pomysłodawcą i producentem projektu jest Kordian OFM, scenariusz opracowała Ilona Fudali, reżyserował Filip Gaweł, a jako aktorzy udział wzięli: Joanna Sroczyńska, Monika Kijek, Matylda Fudali, Jędrzej Skrzypczak, Kacper Bąk, Korneliusz Janicki, Mateusz Mamet, Filip Dorna.Ekipa filmowa wraz z właścicielami hotelu


Zdjęcia na ulicach Nowego Miasta Lubawskiego


Charakteryzacja


Zdjęcia w kościele w Tylicach


Jak wyżej


Z „klapsem”