Pożar śmieci w Ćmachowie

Dziś, o godzinie 19:40 dwa zastępy OSP Wronki, zastęp OSP Kłodzisko i OSP Ćmachowo zostały zadysponowane do pożaru śmieci tuż za halą produkcyjną w Ćmachowie. Spaleniu uległo składowisko odpadów. Akcja musiała być przeprowadzona błyskawicznie ze względu na bliską obecność hali produkcyjnej, istniała szansa rozprzestrzenienia się pożaru na sąsiadujący zakład.

Jako pierwsze na miejsce zdarzenia przybyło OSP Ćmachowo, po niej OSP Kłodzisko i w końcu dwa zastępy z Wronek. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca akcji przed przybyłymi gapiami oraz podaniu trzech prądów gaśniczych. Do pomocy użyto masztu oświetleniowego oraz dmuchawy spalinowej. Nikt nie ucierpiał. Prawdopodobną przyczyną pożaru jest zaprószenie ognia przez osoby nieustalone.

Najpopularniejszy portal informacyjny we Wronkach.Moje Wronki w jednym miejscu. Informacje z Miasta i Gminy Wronki. Codziennie nasz serwis jest odwiedzany przez tysiące osób z Wronek, Szamotuł, Sierakowa, Lubasza, Ostroroga, Wielenia, Obrzycka.

2011-10-19