Zespół Szkół w Biezdrowie i ZS nr 2 dostali się dalej

W dniu 16 marca 2011 r. w Zespole Szkół w Biezdrowie, w ramach Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady 2010/2011, odbyły się Rejonowe Mistrzostwa w Aerobiku Grupowym Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych. Organizatorem zawodów był SZS „Wielkopolska”, Zespół Szkół w Biezdrowie, UKS „Wawrzyn” oraz WOK Wronki.

W zawodach wzięło udział 13 szkół z zachodniej Wielkopolski. Układ, do którego tańczyli, musiał trwać 3 minuty i 20 sekund. Ocenie podlegają: dobór muzyki, ćwiczenia w pozycjach dolnych i górnych, choreografia, element akrobatyczny wykonany przez wszystkich zawodników w jednakowym czasie, wrażenie artystyczne i zakończenie układu (piramida). Rywalizacja i emocje towarzyszące uczestnikom podczas występów są bardzo duże, gdyż do zawodów wojewódzkich przechodzą tylko 3 najlepsze zespoły. Piękne stroje, wdzięk i harmonia ruchu oraz sprawność fizyczna decyduje o końcowym efekcie.

Biezdrowianki od kilku lat zajmują w tej dyscyplinie medalowe miejsca. I tym razem nie było inaczej. Komisja sędziowska w składzie: Agnieszka Stelmaszyk, Sylwia Popielska i Violetta Gumna przyznała dwa pierwsze miejsca dla dziewczyn z Biezdrowa i opiekunów Gabrieli i Romana Kabacińskich. Zespół Gimnazjum zdobył maksymalną ilość punktów – 126, co dobrze rokuje na finał wojewódzki, który odbędzie się w poznańskiej Arenie w dniu 6 kwietnia, Szkoła Podstawowa będzie broniła Tytułu Mistrzowskiego z 2010r. W finale wystartuje również Gimnazjum nr 2 z Wronek. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałego startu.

Wyniki zawodów:

Szkoły Podstawowe:
I miejsce – SP Biezdrowo,
II miejsce – SP nr 3 Rogoźno,
III miejsce – SP Szczodrzykowo,

IV miejsce – SP Zbąszyń,
V miejsce – SP nr 1 Kórnik,
VI miejsce – SP Chrustowo.
Kategoria Gimnazjum:
I miejsce – Biezdrowo,
II miejsce – G. nr 2 Wronki,
III miejsce – G. nr 1 Murowana Goślina,

IV miejsce – G. nr 1 Oborniki,
V miejsce – Kostrzyn,
VI miejsce – Rogoźno,
VII miejsce – Robakowo.Tekst i zdjęcia drużyny Zespołu Szkół w Biezdrowie: Gabriela Kabacińska,
Zdjęcia drużyny Zespołu Szkół nr 2 dzięki uprzejmości Weroniki T.