UKS Leśna druga w Wielkopolsce

22 marca br. w Środzie Wielkopolskiej rozegrany został finał Mistrzostw Wielkopolski ZWLZS dla szkół ponadgimnazjalnych. Wcześniej, 7 marca, ekipa trenera Macieja Trojanka musiała grać w eliminacjach, mających formę rozgrywek grupowych. Jak się później okazało, grupa w której były Wronczanki, była najsilniejszą. Do dalszych gier finałowych wychodziły po dwie drużyny z grup.

Dziewczyny z Wronek pokonały Ostrzeszów i Kościan, w meczu z gospodarzami turnieju Środą przegrały. Do finału awansowały Środa i Wronki a z drugiej grupy Września i Szamotuły. Po dwóch tygodniach w meczach finałowych, rozegranych systemem „na krzyż” Wronczanki pokonały dziewczyny z Wrześni 40 do 17. Licealistki ze Środy wysoko pokonały Szamotulanki 83 do 19. W meczu o trzecie miejsce Września wygrała z Szamotułami 42 do 34. Finał główny między Wronczankami a dziewczynami ze Środy, zakończył się zwycięstwem gospodarzy 42 do 21.

Licealistki z Leśnej całym zespołem zagrały bardzo ambitnie i mądrze , wykorzystały w pełni swoje atuty, czyli szybki kontratak, zdecydowaną przewagę pod tablicami (zbiórki) i bardzo dobrą skuteczność w rzutach wolnych. Najwięcej punktów – 33 w obu meczach finałowych – rzuciła rozgrywająca Agnieszka Juracka, w dalszej kolejności najskuteczniejsze w zespole były Bogusia Migała (skrzydłowa) i Ola Stefaniak (rzucający obrońca). Największą ilość zbiórek wśród wszystkich zawodniczek turniejowych zanotowała Bogusia Migała.


Skład drużyny (od lewej):
górny rząd: Roksana Ratajczak, Bogusia Migała, Marta Roszak, Karolina Wołujewicz, Maciej Trojanek (trener)
dolny rząd: Natalia Chożalska, Ola Grzelak, Klaudia Ferfet, Agnieszka Juracka (kapitan), Ola Stefaniak .