Czarni Wróblewo: Derby powiatu dla Czarnych!

W meczu szóstej kolejki IV ligi Czarni Wróblewo pokonali w Szamotułach Spartę 2:1 (1:1) po golach Macieja Chojana i Bartłomieja Graczyka.

Spotkanie kończące szóstą kolejkę spotkań w naszej lidze zaczęło się od przewagi miejscowych, którzy kilkakrotnie zagrozili naszej bramce, jednak bez efektu bramkowego. Bramkę straciliśmy jednak trochę na własne życzenie – w 20. minucie za krótkie podanie Macieja Chojana do Krystiana Remisza w środkowej strefie boiska przejął pomocnik Sparty, po solowej akcji przez pół boiska wkopnął piłkę na przedpole bramki Czarnych, gdzie nadbiegający Jakub Paździerski nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce.

Na wyrównanie przyszło czekać do 40. minuty. Okres nieco lepszej gry naszego zespołu zaczął przynosić okazje do wyrównania, a padło ono po wrzutce z rzutu rożnego Bartłomieja Graczyka i strzale głową Macieja Chojana. Ostatnie pięć minut to całkowita dominacja Czarnych, jednak zagubieni gospodarze jakoś przetrwali nasze ataki i na przerwę drużyny schodziły z rezultatem remisowym.

Akcja meczu miała miejsce w 63. minucie gry. Niefrasobliwość defensorów Sparty wykorzystali Łukasz Majchrzak i Marcin Chorzępa, którzy wyłuskali piłkę w polu karnym gospodarzy, a po zagraniu do nadbiegającego Bartłomieja Graczyka nasz napastnik silnym strzałem lewą nogą zapewnił nam wygraną.

Do końca meczu trwały co prawda próby odrobienia strat przez miejscowych, pogubiony sędzia nie tylko szastał kartkami dla naszych zawodników i z niewiadomych przyczyny przedłużył mecz aż o pięć minut, ale efekt był tylko taki, że w doliczonym czasie gry za faul bez piłki z boiska wyleciał gracz Sparty.

Tym samym trzy ważne punkty pojechały do Wróblewa, a w najbliższą niedzielę o godzinie 15:30 podejmować będziemy Grom Plewiska.