Cel to przebiec z Zakopanego do Świnoujścia – dla Antka

Dla Radosława Spychały bieganie jest olbrzymią pasją, ale zawsze chciał w ten sposób pomagać innym. Teraz nadarza się ku temu okazja, biegacz chce zabiegać miopatię.

Antek ma 11 lat i pochodzi z pobliskiego Kluczewa. Od urodzenia cierpi na miopatię, zespół Dandy Walkera, astmę oskrzelową, kamicę nerkową i torbiel w mózgu.

„Bieg dla Antka – Zabiegać Miopatię” to bardzo ambitny bieg. W ciągu 9-10 dni Radosław Spychała chce przebiec całą Polskę – od Zakopanego do Świnoujścia. Dystans do pokonania to około 900 km, a najdłuższy odcinek będzie liczył 120 km i poprowadzi z Borka Wielkopolskiego do rodzinnego Dobrojewa.


W ten sposób Radosław Spychała chce zachęcić sponsorów oraz chętnych do wpłacania pieniędzy na poczet leczenia Antka z Kluczewa. Na Facebooku zorganizowano zbiórkę na ten cel.

Bieg wystartował w poniedziałek rano. Biegacz powinien w sobotę dotrzeć do Wronek. Położenie Radka Spychały możecie na bieżąco śledzić na mapie z nadajnikiem GPS.

Radosława Spychałę w naszym regionie będzie wspierać Wroniecki Klub Biegacza. W piątek wroniecka reprezentacja pobiegnie z nim od Ostroroga do Chrzypska, a w sobotę z Chrzypska przez Wronki w kierunku Piotrowa.

Jeśli chcecie wesprzeć Radosława Spychałę, WKB organizuje autobus dla chętnych biegaczy oraz rowerzystów. Szczegóły możecie uzyskać na stronie Wronieckiego Klubu Biegacza lub pod numerem telefonu 504 023 926.

Moje Wronki - Mój Fyrtel - studio kreatywne