Mrówka Wronki - dekoracje, artykuły dla domu i ogrodu, chemia gospodarcza, materiały budowlane, elektryczne i instalacyjne

Wyjątkowo taneczny weekend we Wronkach!


Już w najbliższą sobotę 20 października odbędzie się 5 edycja Ogólnopolskiego Turnieju Tańców Polskich o „Wielkopolski Bat” WRONKI 2018.

„W tym roku do udziału w turnieju zgłosiła się rekordowa liczba par” – z radością informują organizatorzy wydarzenia. Łącznie ponad 300 tancerzy, reprezentujących 24 ośrodki taneczne z całej Polski. To dowód na to, że wronecki turniej wpisał się nie tylko w kalendarz kulturalny Wronek, ale również w kalendarz turniejów tańców polskich. Tancerze doceniają wysoki poziom organizacji wydarzenia i z radością w nim uczestniczą. To wszystko sprawia, że w najbliższą sobotę, na parkiecie w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Polnej, pojawią się najlepsi z najlepszych i walczyć będą o WIELKOPOLSKI BAT w 7 kategoriach wiekowych i różnych klasach tanecznych. Wzorem lat ubiegłym rozegrana zostanie również konkurencja tańca regionalnego, w którym pary, nie tylko z Wielkopolski, rywalizować będą w tańcach szamotulskich.

Eliminacje rozpoczną się o godz. 10:00. Gala finałowa z udziałem wszystkich tancerzy, zaplanowana jest na godz. 16:00. Tegoż samego dnia poznamy również zwycięzców turnieju.

Dla wszystkich widzów, przygotowano konkurs, w którym wygrać będzie można bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć w nim udział, wystarczyło będzie udać się do stoiska jednego z organizatorów turnieju tj. Zespołu Folklorystycznego „Marynia”. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Jeśli ktoś nie jest w stanie pojawić się we Wronkach osobiście, to zmagania turniejowe będzie mógł śledzić w Internecie.
Serdecznie zapraszamy!

Projekt współfinansowany jest ze środków Miasta i Gminy Wronki, zaś patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Burmistrz Miasta i Gminy Wronki.
Organizatorzy: Stowarzyszenie Sympatyków Kultury Ludowej „Otwórz się na folklor”, Wroniecki Ośrodek Kultury, Wronieckie Stowarzyszenie Kultury, Zespół Folklorystyczny „Marynia”, Polska Sekcja CIOFF®.


Komentarze

Most zamknięty był przez:

71 dni 20 godzin 42 minuty 44 sekundy

Cztery łapy - salon groomerski, sklep zoologiczny
Moja Zguba
Moja Zguba – pomóżmy sobie w szukaniu Pomóżmy sobie w szukaniu
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przerwy w dostawie
Partnerzy
Goniec Ziemi Wronieckiej
PeryferiaFutbolu.pl
Przytulisko u Wandy
Facebook
Facebook
Instagram
Google+
Google+