Mrówka Wronki - dekoracje, artykuły dla domu i ogrodu, chemia gospodarcza, materiały budowlane, elektryczne i instalacyjne

Ku pamięci Walentego Błażejewskiego


W sobotę 6 października na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 odbyła się uroczystość nadania nazwy ulicy Walentego Błażejewskiego.

Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego, a następnie Piotr Pojasek z Muzeum Ziemi Wronieckiej przybliżył zgromadzonym postać Walentego Błażejewskiego.Wśród gości, którzy zabrali głos podczas uroczystości, byli potomkowie wronieckiego bohatera i społecznika – wnuk Miron Błażejewski oraz prawnuk Dariusz Kamiński. Podkreślali rolę swojego przodka dla Wronek, oboje zaznaczyli, że Walenty Błażejewski był bohaterem zarówno podczas wojny jak i pokoju.

Po zakończeniu części oficjalnej odbyło się zwiedzanie okolicznościowej wystawy przygotowanej przez Muzeum Ziemi Wronieckiej, która w dalszym ciągu można zobaczyć w Szkole Podstawowej nr 2. Z okazji uroczystości przygotowano specjalną publikację „Walenty Błażejewski. Wronki – drogi do niepodległości”.


Komentarze

Cztery łapy - salon groomerski, sklep zoologiczny
Moja Zguba
Moja Zguba – pomóżmy sobie w szukaniu Pomóżmy sobie w szukaniu
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przerwy w dostawie
Partnerzy
Goniec Ziemi Wronieckiej
PeryferiaFutbolu.pl
Przytulisko u Wandy
Facebook
Facebook
Instagram
Google+
Google+