Mrówka Wronki - dekoracje, artykuły dla domu i ogrodu, chemia gospodarcza, materiały budowlane, elektryczne i instalacyjne

Otwarcie mostu – decyzja wstrzymana


Po wynikach ekspertyzy Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich przekaz był jasny – piłeczka jest teraz po stronie Wielkopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego. WINB czeka jednak na wyniki rozszerzonej ekspertyzy.

WZDW w swoim komunikacie z czwartku informowało: Obecnie nie stwierdzono stanu bezpośrednio grożącego awarią mostu we Wronkach. Jednak Wielkopolski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego jest daleki od tak optymistycznych wniosków. Według WINB, dopiero w oparciu o kompleksową analizę mostu oraz sąsiadujących z nim gruntów będzie można podjąć wiążącą decyzję w sprawie przeprawy.Aida Januszkiewicz-Piotrowska z Wielkopolskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego potwierdza, że w ubiegły czwartek otrzymali ekspertyzę dotyczącą stanu technicznego mostu, dostarczoną przez Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich. Jednak według WINB nie zawiera ona wszystkich ważnych informacji, aby móc podjąć decyzję w sprawie ewentualnego otwarcia mostu.

Opracowanie dotyczy tylko samego mostu, nie zawiera wyników zleconych opinii geotechnicznych, jeszcze nie zakończonej i do czasu ich otrzymania nie można podjąć decyzji w zakresie tego obiektu. Dopiero w zależności od ustaleń przyczyny zaistniałych zmian gruntowych i po określeniu stopnia zagrożenia zaistniałych zmian gruntowych dla stateczności konstrukcji mostu, może być rozważana przez WINB możliwość zmiany decyzji o zakazie użytkowania obiektu i ewentualnym dopuszczeniu ruchu pieszego lub nawet samochodowego do określonego tonażu. mówi Aida Januszkiewicz-Piotrowska z WINB

Z komunikatów przekazanych przez WZDW i WINB wynika, że największą niewiadomą w tej sprawie jest natura. Obie strony nie mają pewności, jak zachowają się grunty w sąsiedztwie mostu i jakie mogą być tego konsekwencje, jeśli ruch mostem zostanie puszczony. Nikt nie chce się podpisać pod otwarciem mostu, gdy jednym ze skutków takiej decyzji może być katastrofa budowlana.


Komentarze

Cztery łapy - salon groomerski, sklep zoologiczny
Moja Zguba
Moja Zguba – pomóżmy sobie w szukaniu Pomóżmy sobie w szukaniu
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przerwy w dostawie
Partnerzy
Goniec Ziemi Wronieckiej
PeryferiaFutbolu.pl
Przytulisko u Wandy
Facebook
Facebook
Instagram
Google+
Google+