Mrówka Wronki - dekoracje, artykuły dla domu i ogrodu, chemia gospodarcza, materiały budowlane, elektryczne i instalacyjne

Zespoły z całego świata wystąpiły we Wronkach [FOTO]


Wronki po raz kolejny gościły zespoły folklorystyczne z całego świata w ramach festiwalu Integracje 2018. Publiczność zachwyciły kolorowe stroje i wysoki poziom występów.

Wspólne integrowanie rozpoczęło się od warsztatów tanecznych dla dzieci i młodzieży, następnie na scenie wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego „Jantar” oraz wroniecka „Marynia”. Koncert poprowadził dyrektor Wronieckiego Ośrodka Kultury Michał Poniewski, który przypomniał o wciąż żywej tradycji tańców ludowych we Wronkach oraz przedstawił zagranicznych gości.

Przed publicznością zaprezentował się zespół Vihorlat ze Słowacji, a ich energetyczny występ wzbudził ogromny entuzjazm. Następnie mogliśmy podziwiać grupę folklorystyczną Mi Orgullo es Panama z Panamy, którzy zachwycali bogatymi, misternie zdobionymi strojami. O wiele skromniej, jeśli chodzi o stroje, zaprezentował się kanadyjski zespół Les Pieds Legers, za to duże wrażenie robił skomplikowany układ taneczny z elementami stepowania. Słowiański klimat powrócił na scenę wraz z chorwackim zespołem Varażdin, by następnie zespół Rebulir mógł przenieść publiczność do słonecznej Hiszpanii.Tych, którzy czują niedosyt po wczorajszym koncercie, zapraszamy serdecznie w niedzielę do Swarzędza, gdzie odbędzie się koncert finałowy „Muzyka w Folklorze Świata – Folklor mamy we krwi” – niedziela, 19.08.2018, Rynek w Swarzędzu, godz. 21:00.

Kliknij na zdjęcie, aby przejść do fotogalerii
Zespoły z całego świata wystąpiły we Wronkach


Komentarze

Most zamknięty był przez:

71 dni 20 godzin 42 minuty 44 sekundy

Cztery łapy - salon groomerski, sklep zoologiczny
Moja Zguba
Moja Zguba – pomóżmy sobie w szukaniu Pomóżmy sobie w szukaniu
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przerwy w dostawie
Partnerzy
Goniec Ziemi Wronieckiej
PeryferiaFutbolu.pl
Przytulisko u Wandy
Facebook
Facebook
Instagram
Google+
Google+