Mrówka Wronki - dekoracje, artykuły dla domu i ogrodu, chemia gospodarcza, materiały budowlane, elektryczne i instalacyjne

Most zamknięty przez rok?


Obecnie panuje chaos informacyjny. Żadna instytucja nie wydała oficjalnego komunikatu w sprawie zamknięcia mostu. Teraz możemy bazować tylko na nieoficjalnych wieściach.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, decyzja Wojewody Wielkopolskiego w sprawie zamknięcia przeprawy przez Wartę mówi o tym, że most może być zamknięty do przyszłego roku. Taka informacja pojawia się także w Waszych komentarzach i na Facebooku „Tygodnika Gazeta Szamotulska”.Jednak Komunikat Regionalnego Systemu Ostrzegania (RSO), którego autorem jest Wielkopolski Urząd Wojewódzki mówi, że przeprawa ma być zamknięta do 5 września.

Sprzeczne informacje pojawiają się w kontekście możliwości korzystania z mostu przez pieszych. Most miał zostać zamknięty, zarówno dla ruchu drogowego, jak i pieszego oraz rowerowego. Jednakże wczoraj wieczorem piesi pokonywali rzekę przez most mimo decyzji o jego zamknięciu. Możliwe, że dziś zakaz będzie całkowity i aby dostać się na drugi brzeg trzeba będzie skorzystać z kładki.

Zapory świadczące o tym, że droga jest zamknięta ustawione zostały tuż za rondem. Jednak kierowcy pojazdów osobowych mogą ominąć przeszkodę i zostawić swój samochód w Olszynkach. Komentujący narzekają także na słabe oznakowanie i brak informacji przy drogach o zamkniętym moście.

Podsumowując. Obecnie panuje chaos informacyjny i żadna z instytucji nie wydała żadnego oficjalnego komunikatu w sprawie zakazu ruchu pieszo-rowerowego czy terminu otwarcia mostu. Wszyscy będziemy mądrzejsi po pierwszych ekspertyzach, które przybliżą nam, jak bardzo most jest uszkodzony, wtedy będzie można oszacować, kiedy zostanie ponownie otwarty.


Komentarze

Most zamknięty był przez:

71 dni 20 godzin 42 minuty 44 sekundy

Cztery łapy - salon groomerski, sklep zoologiczny
Moja Zguba
Moja Zguba – pomóżmy sobie w szukaniu Pomóżmy sobie w szukaniu
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przerwy w dostawie
Partnerzy
Goniec Ziemi Wronieckiej
PeryferiaFutbolu.pl
Przytulisko u Wandy
Facebook
Facebook
Instagram
Google+
Google+