Mrówka Wronki - dekoracje, artykuły dla domu i ogrodu, chemia gospodarcza, materiały budowlane, elektryczne i instalacyjne

WYBORY SAMORZĄDOWE 2018


 


Most zamknięty przez rok?


Obecnie panuje chaos informacyjny. Żadna instytucja nie wydała oficjalnego komunikatu w sprawie zamknięcia mostu. Teraz możemy bazować tylko na nieoficjalnych wieściach.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, decyzja Wojewody Wielkopolskiego w sprawie zamknięcia przeprawy przez Wartę mówi o tym, że most może być zamknięty do przyszłego roku. Taka informacja pojawia się także w Waszych komentarzach i na Facebooku „Tygodnika Gazeta Szamotulska”.Jednak Komunikat Regionalnego Systemu Ostrzegania (RSO), którego autorem jest Wielkopolski Urząd Wojewódzki mówi, że przeprawa ma być zamknięta do 5 września.

Sprzeczne informacje pojawiają się w kontekście możliwości korzystania z mostu przez pieszych. Most miał zostać zamknięty, zarówno dla ruchu drogowego, jak i pieszego oraz rowerowego. Jednakże wczoraj wieczorem piesi pokonywali rzekę przez most mimo decyzji o jego zamknięciu. Możliwe, że dziś zakaz będzie całkowity i aby dostać się na drugi brzeg trzeba będzie skorzystać z kładki.

Zapory świadczące o tym, że droga jest zamknięta ustawione zostały tuż za rondem. Jednak kierowcy pojazdów osobowych mogą ominąć przeszkodę i zostawić swój samochód w Olszynkach. Komentujący narzekają także na słabe oznakowanie i brak informacji przy drogach o zamkniętym moście.

Podsumowując. Obecnie panuje chaos informacyjny i żadna z instytucji nie wydała żadnego oficjalnego komunikatu w sprawie zakazu ruchu pieszo-rowerowego czy terminu otwarcia mostu. Wszyscy będziemy mądrzejsi po pierwszych ekspertyzach, które przybliżą nam, jak bardzo most jest uszkodzony, wtedy będzie można oszacować, kiedy zostanie ponownie otwarty.


Komentarze

Cztery łapy - salon groomerski, sklep zoologiczny
Moja Zguba
Moja Zguba – pomóżmy sobie w szukaniu Pomóżmy sobie w szukaniu
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przerwy w dostawie
Partnerzy
Goniec Ziemi Wronieckiej
PeryferiaFutbolu.pl
Przytulisko u Wandy
Facebook
Facebook
Instagram
Google+
Google+