Mrówka Wronki - dekoracje, artykuły dla domu i ogrodu, chemia gospodarcza, materiały budowlane, elektryczne i instalacyjne

Wyznaczono nagrodę za podpalacza


Nadleśnictwo Potrzebowice wyznaczyło nagrodę pieniężną za wskazanie sprawcy podpaleń lasów. Od pewnego czasu służby z tego regionu zmagają się z wieloma pożarami.

Mimo, że dotyczy to rejonu Potrzebowic zagrożenie też dotyczy naszego odcinka Puszczy Noteckiej. Do dziś wspominamy i zmagamy się ze skutkami olbrzymiego pożaru jaki wybuchł w sierpniu 1992 roku, to właśnie lasy leżące w Potrzebowicach ucierpiały najbardziej, ale jednak żywioł dotarł też w okolice Wronek.
Dziś rano doszło do pożaru w którym spłonął 1 hektar poszycia leśnego. Strażacy z ogniem walczyli niedaleko naszej gminy, bo pomiędzy Roskiem a Mężykiem. Akcja gaśnicza trwała 5 godzin, a do pożaru zaangażowano znaczne siły strażaków i leśników.

Zagrożenie jest realne, podpalacz działa tuż za granicą powiatu i teoretycznie mógłby zacząć wzniecać ogień również w naszym rejonie. W związku z tym Nadleśnictwo Potrzebowice wyznaczyło nagrodę pieniężną w wysokości 5000 zł za wskazanie dowodów, które bezpośrednio pozwolą zidentyfikować i ukarać sprawcę podpaleń lasu.

Osoby posiadające informacje proszone są o kontakt pod numerem 997 lub z Nadleśnictwem Potrzebowice – 67 256 10 38.

via Nadleśnictwo Potrzebowice
fot. Pixabay


Komentarze

Cztery łapy - salon groomerski, sklep zoologiczny
Moja Zguba
Moja Zguba – pomóżmy sobie w szukaniu Pomóżmy sobie w szukaniu
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przerwy w dostawie
Partnerzy
Goniec Ziemi Wronieckiej
PeryferiaFutbolu.pl
Przytulisko u Wandy
Facebook
Facebook
Instagram
Google+
Google+