Amica - granty

Warcabiści rywalizowali we Wronkach [FOTO]


Ponad 100 uczestników m.in. z Lipna, Komorza, Rychlika, Trzcianki, Gniezna, Poznania, Bydgoszczy, Wrocławia, Janikowa, Kuźnicy Żelichowskiej, Wielenia wzięło udział w Otwartych Indywidualnych Mistrzostwach Wielkopolski w warcabach 100-polowych, które odbyły się 29 kwietnia w WOK-u.

Cel zawodów:
– popularyzacja warcabów 100-polowych i propagowanie sportu warcabowego
– integracja środowiska warcabowego oraz podnoszenie umiejętności gry w warcaby
– kształtowanie pozytywnych cech charakteru poprzez sportową rywalizację
– wyłonienie Mistrzów Wielkopolski w różnych kategoriach wiekowych.

Organizatorzy:
– Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu
– Wielkopolskie Zrzeszenie LZS w Poznaniu
– Wielkopolski Związek Warcabowy
– Starostwo Powiatowe w Szamotułach
– UMiG we Wronkach
– LUKS „Gry Logiczne” we Wronkach
– Wroniecki Ośrodek Kultury.

Nasz klub reprezentowali:
Łukasz Zieliński, Daniel Matlak, Sylwia Krause, Mateusz Skobel, Krystyna Radzi, Ryszard Komorowicz, Jeziorny Jakub, Jeziorna Julia, Jaworski Jakub, Jaworski Szymon, Jędrzejczak Zuzanna, Lupa Jakub, Skobel Aleksandra, Filip Maślona, Filip Krause, Sobkowska Julia, Zieliński Krzysztof, Stasiu Porada, Tomasz Stachnik.




Brązowe medale zdobyły Sylwia Krause (kat. kobiet) i Aleksandra Skobel (kat. dziewczynek do lat 10)
Najlepszą Seniorką 50+ była Krystyna Radzi. Normę na kategorię V wyrobił Jeziorny Jakub.

Wyniki:

Dziewczynki do lat 8
1. Kościańska Klaudia (UKS Komorzanka Komorze)
2. Puszek Magdalena (KS Debiut Wieleń)
3. Filipiak Nikola (UKS Komorzanka Komorze)

Chłopcy do lat 8
1. Gotowski Dawid (MDK Bydgoszcz)
2. Pakuła Wiktor (UKS Roszada Lipno)
3. Stachowiak Kacper (UKS Roszada Lipno)

Dziewczynki do lat 10
1. Łukomska Aleksandra (UKS Komorzanka Komorze)
2. Stachowiak Joanna (UKS Roszada Lipno)
3. Skobel Aleksandra (Gry Logiczne Wronki)

Chłopcy do lat 10
1. Wysokiński Mateusz (UKS Roszada Lipno)
2. Ilasz Jakub (UKS Roszada Lipno)
3. Szumlewicz Michał (UKS Komorzanka Komorze)

Dziewczynki do lat 13
1. Flisikowska Agata (LKS Zuch Rychlik)
2. Tomczak Patrycja (UKS Komorzanka Komorze)
3. Kroszel Justyna (LKS Zuch Rychlik)

Chłopcy do lat 13
1. Zyber-Moszak Amadeusz (UKS Roszada Lipno)
2. Strzelecki Jakub (LKS Zuch Rychlik)
3. Szymański Jakub (Komorzanka Komorze)

Dziewczynki do lat 16
1. Walkowska Aleksandra (UKS Roszada Lipno)
2. Bajkowska Malwina (OKS Sokół Wrocław)
3. Ruta Zuzanna (UKS Roszada Lipno)

Chłopcy do lat 16
1. Myszuk Tymoteusz (UKS Roszada Lipno)
2. Urbańczyk Tomasz (UKS Roszada Lipno)
3. Kozaczyński Mateusz (LZS Senet Janikowo

Kobiety
1. Szymańska Agnieszka (UKS Roszada Lipno)
2. Tuta Lidia (KS Debiut Wieleń)
3. Krause Sylwia (Gry Logiczne Wronki)

Mężczyźni
1. Kuczewski Filip (UKS Roszada Lipno)
2. Kortas Krzysztof (LUKS Zefir Janikowo)
3. Flisikowski Sylwester (LKS Zuch Rychlik)




Najlepsza Seniorka 50 +
Radzi Krystyna (Gry Logiczne Wronki)

Najlepszy Senior 50 +
Wesołowski Zenon (UKS Lokator Gniezno)

Mistrzostwa stały na bardzo wysokim poziomie – w każdej kategorii wystąpili medaliści Mistrzostw Polski.
Sędzią głównym zawodów była Wioletta Flisikowska. Puchary, medale, dyplomy oraz nagrody i upominki ufundowane przez firmę Samsung Electronics Poland Manufacturing, UMiG Wronki najlepszym zawodnikom turnieju wręczyli Mirosław Wieczór – burmistrz Wronek i Członek Zarządu Powiatu Szamotulskiego Kazimierz Michalak.

Impreza dofinansowana przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Wielkopolskie Zrzeszenie LZS, Starostwo Powiatowe w Szamotułach, Urząd Miasta i Gminy Wronki.

Dzięki uprzejmości Dziewiątka-Amica Wronki zawodnicy mogli być dekorowani na podium.

Wszystkim dzięki, którym Mistrzostwa mogły się odbyć serdecznie dziękujemy!

Gratulacje dla wszystkich uczestników i powodzenia w kolejnych turniejach.

via LUKS Gry Logiczne Wronki


Komentarze

Cztery łapy - salon groomerski, sklep zoologiczny
Moja Zguba
Moja Zguba – pomóżmy sobie w szukaniu Pomóżmy sobie w szukaniu
Sonda

Gdzie powinna powstać nowa szkoła?

  • Osiedle Borek (28%, 19 Votes)
  • Osiedle Zamość / Trynka (26%, 18 Votes)
  • Teren po Mączkarni (23%, 16 Votes)
  • Nowa Wieś (23%, 16 Votes)

Total Voters: 69

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przerwy w dostawie
Partnerzy
Goniec Ziemi Wronieckiej
PeryferiaFutbolu.pl
Przytulisko u Wandy