Mrówka Wronki - dekoracje, artykuły dla domu i ogrodu, chemia gospodarcza, materiały budowlane, elektryczne i instalacyjne

Silne zadymienie na Placu Wolności


Jedna osoba trafiła do szpitala, a pozostali mieszkańcy kamienicy przy Placu Wolności zostali ewakuowani. Przyczyną tego zdarzenia było silne zadymienie, które wystąpiło w budynku.

Z niewiadomych przyczyn doszło do niedrożności przewodu kominowego. Podczas rozpalania w piecu przez mieszkankę doszło do tzw. cofki, czyli cofnięcia się dymu powstałego wskutek palenia. Podczas otwarcia drzwi przez kobietę trafiła w nią fala gorącego dymu, co spowodowało zatrucie organizmu.

Pomocy kobiecie udzielili mieszkańcy, a następnie strażacy z Wronek. Pomocny w tej sytuacji okazał się tlen, który pomógł poszkodowanej w oddychaniu. Część mieszkańców ewakuowała się z budynku przed przybyciem ratowników, pozostali to uczynili na prośbę strażaków.
Druhowie wybrali żarzącą się zawartość pieca, przewietrzyli pomieszczenia, a także przy pomocy specjalnego miernika sprawdzili, czy w mieszkaniach nie zalega trujący dym lub czad. Strażacy dokonali także przeczyszczania przewodu kominowego.

Mieszkańcy mogli wrócić do swych lokali. W działaniach brali udział strażacy z Wronek oraz Baborowa, Zespół Ratownictwa Medycznego. Akcja ratownicza trwała ponad wie godziny.


Komentarze

Most zamknięty był przez:

71 dni 20 godzin 42 minuty 44 sekundy

Cztery łapy - salon groomerski, sklep zoologiczny
Moja Zguba
Moja Zguba – pomóżmy sobie w szukaniu Pomóżmy sobie w szukaniu
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przerwy w dostawie
Partnerzy
Goniec Ziemi Wronieckiej
PeryferiaFutbolu.pl
Przytulisko u Wandy
Facebook
Facebook
Instagram
Google+
Google+