Mrówka Wronki - dekoracje, artykuły dla domu i ogrodu, chemia gospodarcza, materiały budowlane, elektryczne i instalacyjne

Ćmachowo. Resuscytacja nie powiodła się


We wtorek 10 kwietnia o godz. 12.25 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie od dyżurnego Ratownictwa Medycznego, który zwrócił się z prośba o zabezpieczenie lądowiska dla śmigłowca LPR oraz pomocy w udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy w miejscowości Ćmachowo gm. Wronki.

Oprócz jednego zastępu z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowy OSP Wronki, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja. Na miejsce zdarzenia został zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali ratowników ZRM, którzy udzielali KPP poszkodowanemu mężczyźnie. Drugi zastąp udał się na pobliskie nieużytki rolne w celu zabezpieczenia lądowiska dla śmigłowca LPR.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy ZRM w udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy (resuscytacja krążeniowo-oddechowa), wyznaczeniu oraz zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca LPR.

Będący na miejscu zdarzenia lekarz z LPR po długotrwałej resuscytacji stwierdził zgon mężczyzny.

W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (16 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, śmigłowiec LPR, Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja.

via st. sekc. Łukasz Kawka / PSP Szamotuły


Komentarze

Cztery łapy - salon groomerski, sklep zoologiczny
Moja Zguba
Moja Zguba – pomóżmy sobie w szukaniu Pomóżmy sobie w szukaniu
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przerwy w dostawie
Partnerzy
Goniec Ziemi Wronieckiej
PeryferiaFutbolu.pl
Przytulisko u Wandy
Facebook
Facebook
Instagram
Google+
Google+