Mrówka Wronki - dekoracje, artykuły dla domu i ogrodu, chemia gospodarcza, materiały budowlane, elektryczne i instalacyjne

Brak planów remontu kluczowych dróg


Część dróg wojewódzkich we Wronkach jest w coraz gorszym stanie. Trasa do Wartosławia czy Chojna z pewnością do nich należą.

Stan dróg wojewódzkich między miejscowościami Stare Miasto – Wartosław, Szklarnia – Chojno, Bobulczyn – Wierzchocin i dalej w kierunku Pniew pozostawia wiele do życzenia. Tylko niektóre odcinki zostały wyremontowane. Do Wartosławia wygodnie pojedziemy dopiero od skrzyżowania z drogą na Biezdrowo, a do Chojna w Aleksandrowie i przed samym Chojnem.
Pozostałe fragmenty dróg niszczeją coraz bardziej. Wśród mieszkańców, którzy korzystają z tych dróg na co dzień, coraz częściej pojawiają się głosy: kiedy remont? Od przejazdu kolejowego do Popowa, czy jadąc przez Pierwszewo, możemy trafić na wiele dziur i zniszczonych poboczy.

Zapytaliśmy Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich, czy w tym roku spodziewany jest remont tras: 184 – od Bobulczyna, 150 – od Szklarni i 143 – od Starego Miasta. Zarząd niestety nie ma takich planów na ten rok. Do odpowiedzi negatywnej dołączają jednak pokrzepiające: Na bieżąco jednak monitorujemy stan nawierzchni jezdni na drogach wojewódzkich i w razie potrzeby wykonujemy doraźne remonty cząstkowe.

A takie roboty są potrzebne na znacznych fragmentach tychże tras.


Komentarze

Cztery łapy - salon groomerski, sklep zoologiczny
Moja Zguba
Moja Zguba – pomóżmy sobie w szukaniu Pomóżmy sobie w szukaniu
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przerwy w dostawie
Partnerzy
Goniec Ziemi Wronieckiej
PeryferiaFutbolu.pl
Przytulisko u Wandy
Facebook
Facebook
Instagram
Google+
Google+