Mrówka Wronki - dekoracje, artykuły dla domu i ogrodu, chemia gospodarcza, materiały budowlane, elektryczne i instalacyjne

Pierwszy Orszak przeszedł ulicami Wronek


„Dzisiaj Wronki dołączyły do wielu miast w Polsce, organizując Orszak Trzech Króli, mam nadzieję, że będzie to stały zwyczaj w naszym mieście” – powiedział na zakończenie Orszaku proboszcz parafii pw. św. Katarzyny we Wronkach.

Pochód wyruszył dzisiaj po 12:00 sprzed kościoła na Borku i skierował się ulicą Mickiewicza do klasztoru franciszkanów, tam mogliśmy zobaczyć krótką inscenizację spotkania Mędrców z Herodem. Następnie ulicą Klasztorną i Sierakowską Orszak dotarł do parafii św. Katarzyny, gdzie Trzej Królowie złożyli dary Świętej Rodzinie.

Wspaniale spisali się organizatorzy Orszaku – franciszkanie i księża z wronieckich parafii. W całym mieście rozbrzmiewał śpiew kolęd, a najmłodsi wraz z opiekunami przyzdobili głowy symbolicznymi koronami. Wronczanie nie zawiedli, nie tylko licznie uczestniczyli w Orszaku, ale także zaangażowali się w jego realizację. My również mamy nadzieję, że ten zwyczaj na stałe zagości w naszym mieście i za rok 6 stycznia ponownie się spotkamy.

 


Komentarze

Most zamknięty był przez:

71 dni 20 godzin 42 minuty 44 sekundy

Cztery łapy - salon groomerski, sklep zoologiczny
Moja Zguba
Moja Zguba – pomóżmy sobie w szukaniu Pomóżmy sobie w szukaniu
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przerwy w dostawie
Partnerzy
Goniec Ziemi Wronieckiej
PeryferiaFutbolu.pl
Przytulisko u Wandy
Facebook
Facebook
Instagram
Google+
Google+