Mrówka Wronki - dekoracje, artykuły dla domu i ogrodu, chemia gospodarcza, materiały budowlane, elektryczne i instalacyjne

Pożar magazynu Amiki


Siedem zastępów straży pożarnej uczestniczyło w akcji gaśniczej na terenie firmy Amica. Ogień pojawił się w obrębie jednego z magazynów.

W czwartkową noc strażacy walczyli z pożarem magazynu odpadów na terenie fabryki Amica. Płomienie pojawiły się w pobliżu opakowań kartonowych i błyskawicznie się rozprzestrzeniały na sprasowane pudła z tego tworzywa. Kłęby dymu z miejsca zdarzenia widoczne były z wielu kilometrów.
Spaleniu uległy tekstylia, znajdujące się pod stalową wiatą. Uszkodzeniu uległa także sama konstrukcja, pod którą pojawił się ogień oraz maszyny znajdujące się w pobliżu zarzewia. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do rozgarniania opakowań i dogaszania tych, które jeszcze się żarzyły. Działania przyspieszyło zaangażowanie ładowarki, która szybko uporała się z tysiącami kartonów.

Akcja gaśnicza prowadzona była do rana. W zdarzeniu uczestniczyli strażacy z Amiki, Chojna, Jasionny, Szamotuł oraz Wronek. Na miejscu pojawiła się także policja. Przyczyny wybuchu pożaru są ustalane.


Komentarze

Cztery łapy - salon groomerski, sklep zoologiczny
Moja Zguba
Moja Zguba – pomóżmy sobie w szukaniu Pomóżmy sobie w szukaniu
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przerwy w dostawie
Partnerzy
Goniec Ziemi Wronieckiej
PeryferiaFutbolu.pl
Przytulisko u Wandy
Facebook
Facebook
Instagram
Google+
Google+