OSP Wronki na pożarze w Pniewach

Do nocy późnej trwały działania straży pożarnej w Jakubowie. Po godzinie 13. strażacy, w tym także z Wronek, zostali zadysponowani do pożaru w gminie Pniewy.

Kilka zastępów straży pożarnej uczestniczyło w akcji gaśniczej w Jakubowie (gmina Pniewy). Ogień trawił garaż, znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie budynku mieszkalnego. Pierwsze zgłoszenia mówiły o wybuchu butli z gazem. W środku pomieszczenia, objętego pożarem, znajdowało się kilka sztuk tego typu pojemników, w tym zbiorniki z acetylenem.

To właśnie butle z tym gazem stanowiły największe zagrożenie podczas prowadzonej akcji gaśniczej. Spaleniu uległa większość przedmiotów, znajdujących się w garażu oraz jego konstrukcja, która uległa częściowemu zawaleniu. Następnie budynek wypełniono pianą. Działania straży pożarnej trwały do późnej nocy. Strażacy cały czas schładzali i kontrolowali ulatnianie się acetylenu z butli, aby nie doszło do eksplozji.
Zadaniem strażaków z Wronek było zaopatrzenie wodne. Do pożaru wysłano ciężki wóz, znajdujący się we wronieckiej jednostce.

To drugi pożar w Pniewach w ostatnim czasie, w którym uczestniczyli strażacy z Wronek. Kilka dni wcześniej, podnośnik koszowy z OSP Wronki interweniował podczas pożaru hali zakładowej firmy AVK. Wtedy w działaniach uczestniczyło kilkanaście zastępów straży pożarnej.

Moje Wronki - Mój Fyrtel - studio kreatywne