OSP Wronki na pożarze w Pniewach


Do nocy późnej trwały działania straży pożarnej w Jakubowie. Po godzinie 13. strażacy, w tym także z Wronek, zostali zadysponowani do pożaru w gminie Pniewy.

Kilka zastępów straży pożarnej uczestniczyło w akcji gaśniczej w Jakubowie (gmina Pniewy). Ogień trawił garaż, znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie budynku mieszkalnego. Pierwsze zgłoszenia mówiły o wybuchu butli z gazem. W środku pomieszczenia, objętego pożarem, znajdowało się kilka sztuk tego typu pojemników, w tym zbiorniki z acetylenem.

To właśnie butle z tym gazem stanowiły największe zagrożenie podczas prowadzonej akcji gaśniczej. Spaleniu uległa większość przedmiotów, znajdujących się w garażu oraz jego konstrukcja, która uległa częściowemu zawaleniu. Następnie budynek wypełniono pianą. Działania straży pożarnej trwały do późnej nocy. Strażacy cały czas schładzali i kontrolowali ulatnianie się acetylenu z butli, aby nie doszło do eksplozji.
Zadaniem strażaków z Wronek było zaopatrzenie wodne. Do pożaru wysłano ciężki wóz, znajdujący się we wronieckiej jednostce.

To drugi pożar w Pniewach w ostatnim czasie, w którym uczestniczyli strażacy z Wronek. Kilka dni wcześniej, podnośnik koszowy z OSP Wronki interweniował podczas pożaru hali zakładowej firmy AVK. Wtedy w działaniach uczestniczyło kilkanaście zastępów straży pożarnej.


9 listopada 2017
Łukasz Książek

Komentarze

Sonda

Gdzie powinna powstać nowa szkoła?

  • Osiedle Borek (28%, 19 Votes)
  • Osiedle Zamość / Trynka (26%, 18 Votes)
  • Teren po Mączkarni (23%, 16 Votes)
  • Nowa Wieś (23%, 16 Votes)

Total Voters: 69

Czy głosowałabyś / głosowałbyś na Sławomira Śniegowskiego w wyborach na burmistrza Wronek?

  • Nie (50%, 43 Votes)
  • Tak (44%, 38 Votes)
  • Nie mam zdania (6%, 5 Votes)

Total Voters: 86

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przerwy w dostawie
Przerwy w dostawie wody i prądu PRĄDU I WODY    KWIECNIEŃ
Partnerzy
Goniec Ziemi Wronieckiej
PeryferiaFutbolu.pl
Przytulisko u Wandy