Mrówka Wronki - dekoracje, artykuły dla domu i ogrodu, chemia gospodarcza, materiały budowlane, elektryczne i instalacyjne

OSP Wronki na pożarze w Pniewach


Do nocy późnej trwały działania straży pożarnej w Jakubowie. Po godzinie 13. strażacy, w tym także z Wronek, zostali zadysponowani do pożaru w gminie Pniewy.

Kilka zastępów straży pożarnej uczestniczyło w akcji gaśniczej w Jakubowie (gmina Pniewy). Ogień trawił garaż, znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie budynku mieszkalnego. Pierwsze zgłoszenia mówiły o wybuchu butli z gazem. W środku pomieszczenia, objętego pożarem, znajdowało się kilka sztuk tego typu pojemników, w tym zbiorniki z acetylenem.

To właśnie butle z tym gazem stanowiły największe zagrożenie podczas prowadzonej akcji gaśniczej. Spaleniu uległa większość przedmiotów, znajdujących się w garażu oraz jego konstrukcja, która uległa częściowemu zawaleniu. Następnie budynek wypełniono pianą. Działania straży pożarnej trwały do późnej nocy. Strażacy cały czas schładzali i kontrolowali ulatnianie się acetylenu z butli, aby nie doszło do eksplozji.
Zadaniem strażaków z Wronek było zaopatrzenie wodne. Do pożaru wysłano ciężki wóz, znajdujący się we wronieckiej jednostce.

To drugi pożar w Pniewach w ostatnim czasie, w którym uczestniczyli strażacy z Wronek. Kilka dni wcześniej, podnośnik koszowy z OSP Wronki interweniował podczas pożaru hali zakładowej firmy AVK. Wtedy w działaniach uczestniczyło kilkanaście zastępów straży pożarnej.


9 listopada 2017
Łukasz Książek

Komentarze

Most zamknięty był przez:

71 dni 20 godzin 42 minuty 44 sekundy

Cztery łapy - salon groomerski, sklep zoologiczny
Moja Zguba
Moja Zguba – pomóżmy sobie w szukaniu Pomóżmy sobie w szukaniu
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przerwy w dostawie
Partnerzy
Goniec Ziemi Wronieckiej
PeryferiaFutbolu.pl
Przytulisko u Wandy
Facebook
Facebook
Instagram
Google+
Google+