Mrówka Wronki - dekoracje, artykuły dla domu i ogrodu, chemia gospodarcza, materiały budowlane, elektryczne i instalacyjne

WYBORY SAMORZĄDOWE 2018


 


Szpital zainteresowany wroniecką przychodnią?


Nowy stary podmiot leczniczy może okazać się lekiem na dotychczasowe problemy wronczan.

Kilka dni temu burmistrz Mirosław Wieczór poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych o nowym podmiocie, który wkrótce ma zacząć prowadzić przychodnię lekarską we Wronkach.

Jak się udało nam nieoficjalnie dowiedzieć jednostką zainteresowaną świadczeniami we wronieckiej przychodni jest Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czarnkowie. W zeszłym tygodniu pytaliśmy Urząd Miasta i Gminy we Wronkach o tę sprawę. Nie uzyskaliśmy jednak szczegółów: Jeden z podmiotów leczniczych wyraził chęć uruchomienia we Wronkach nowej przychodni lekarskiej. Nowa przychodnia lekarska prowadzona będzie w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.
W poniedziałkowym wydaniu „Tygodnika Gazety Szamotulskiej” redaktor Artur Hibner odbył rozmowę z burmistrzem Mirosławem Wieczorem. Ten zapytany, czy nowym podmiotem leczniczym zainteresowanym Wronkami jest ZZOZ Czarnków, odpowiedział twierdząco. Wieczór powiedział także, że od dłuższego czasu prowadził rozmowy ze starostą czarnkowsko-trzcianeckim i dyrektorem ZZOZ Czarnków z nadzieją, że zostanie poszerzona oferta świadczeń Podstawowej Opieki Zdrowotnej we wronieckim ośrodku zdrowia.

Nowy podmiot będzie funkcjonował w obecnym budynku przychodni przy ulicy Partyzantów. Rozmówcy wskazują również na potrzebę pojawienia się we Wronkach lekarza pediatry. Jednak na tę chwilę brak konkretów w tej sprawie. Obecnie trwają jeszcze rozmowy między Wronkami a Czarnkowem. Wydaje się jednak, że zawarcie umowy to już tylko kwestia czasu, obie strony są chętne do pozytywnego zakończenia rozmów.


Komentarze

Cztery łapy - salon groomerski, sklep zoologiczny
Moja Zguba
Moja Zguba – pomóżmy sobie w szukaniu Pomóżmy sobie w szukaniu
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przerwy w dostawie
Partnerzy
Goniec Ziemi Wronieckiej
PeryferiaFutbolu.pl
Przytulisko u Wandy
Facebook
Facebook
Instagram
Google+
Google+