Mrówka Wronki - dekoracje, artykuły dla domu i ogrodu, chemia gospodarcza, materiały budowlane, elektryczne i instalacyjne

Ponad rok współpracy ZK z firmą Gelg


Od września 2016 roku Zakład Karny współpracuje z firmą Gelg z Ćmachowa. Dzięki temu ponad 40 więźniów ma pracę.  W sierpniu br. otwarto spawalnię dla skazanych z Zakładu Karnego typu zamkniętego.

Na terenie więzienia tego roku otwarto halę spawalniczą, do której przyłożyła się firma z Ćmachowa. Hala ma powierzchnię 1500 m2. Będą tam produkowane lejki do kanistrów i najazdów samochodowych. W obowiązującym systemie dwuzmianowym, pracę podjęli skazani odbywający karę w Zakładzie Karnym typu zamkniętego, łącznie jest ich około stu.
Ustawa z dnia 23 marca 2017 r. o zmianie ustawy o  zatrudnianiu osób pozbawionych wolności. W większości nawiązuje ona do programu „Praca dla więźniów”.

Program ten przewiduje budowę 40 hal w latach 2016-2023 przy zakładach karnych, rozszerzenie zakresu nieodpłatnej pracy więźniów na rzecz samorządu terytorialnego i innych podmiotów.

Cel ten realizuje obowiązująca od 1 kwietnia ustawa z dnia 15 grudnia 2016 r. o zmianie ustawy Kodeks karny wykonawczy, która poszerza katalog prac wykonywanych przez skazanych nieodpłatnie oraz wprowadzenie ulg dla przedsiębiorców zatrudniających więźniów.

fot. por. Agata Nowak


9 października 2017
Zuzanna Citkowska

Komentarze

Cztery łapy - salon groomerski, sklep zoologiczny
Moja Zguba
Moja Zguba – pomóżmy sobie w szukaniu Pomóżmy sobie w szukaniu
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przerwy w dostawie
Partnerzy
Goniec Ziemi Wronieckiej
PeryferiaFutbolu.pl
Przytulisko u Wandy
Facebook
Facebook
Instagram
Google+
Google+