Mrówka Wronki - dekoracje, artykuły dla domu i ogrodu, chemia gospodarcza, materiały budowlane, elektryczne i instalacyjne

Wyciek amoniaku – wronieccy strażacy w akcji


Dzisiaj około godziny 11.00 zawiadomiono strażaków o wycieku amoniaku w firmie Hochland, znajdującej się na terenie Kaźmierza. Do pomocy w działaniach zadysponowano również OSP Wronki.

Zakład produkujący sery mieści się przy ulicy Okrężnej w Kaźmierzu, gdy dotarła informacja o wycieku amoniaku, zadysponowano jednostki straży pożarnej z całego powiatu, a także jednostkę z Poznania. Na miejscu pracuje kilkanaście zastępów straży, w tym ochotnicy z Wronek. Z firmy ewakuowano ok. 270 osób, nie ma osób poszkodowanych.

W tej chwili działania strażaków polegają na neutralizowaniu amoniaku wodą, wyciek został szybko opanowany i substancja się nie rozprzestrzenia.

W hali zakładu produkcyjnego awarii uległ zawór instalacji. Doszło do wycieku amoniaku. Strażacy szybko opanowali wyciek, amoniak już się nie rozprzestrzenia. Substancja nie wydostała się poza budynek. Teraz amoniak neutralizowany jest wodą, gdyż bardzo dobrze się w niej rozpuszcza.powiedział Przemysław Chojan, rzecznik szamotulskiej straży pożarnej dla TVN24.pl

fot. OSP Wronki


10 sierpnia 2017
Zuzanna Mikołajczak-Książek

Komentarze

Most zamknięty był przez:

71 dni 20 godzin 42 minuty 44 sekundy

Cztery łapy - salon groomerski, sklep zoologiczny
Moja Zguba
Moja Zguba – pomóżmy sobie w szukaniu Pomóżmy sobie w szukaniu
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przerwy w dostawie
Partnerzy
Goniec Ziemi Wronieckiej
PeryferiaFutbolu.pl
Przytulisko u Wandy
Facebook
Facebook
Instagram
Google+
Google+