Mrówka Wronki - dekoracje, artykuły dla domu i ogrodu, chemia gospodarcza, materiały budowlane, elektryczne i instalacyjne

Uwaga na podejrzane wpisy!


Niedawno na Facebooku pojawiły się wpisy, które kierują do podejrzanych stron internetowych. Przestrzegamy przed otwieraniem tych witryn, możecie utracić swoje konto na serwisie społecznościowym.

Na Facebooku pojawił się chwytliwy wpis o likwidacji programu 500+. Nagłówek kieruje pod adres www.onett24.pl, bardzo podobny do popularnego polskiego serwisu informacyjnego. Jednak jest to fałszywa informacja, która ma przykuć naszą uwagę i spowodować, że wejdziemy pod ten adres.

Wejście pod ten adres nie spowoduje jeszcze żadnych szkód. Zostaniemy przekierowani pod adres www.onett24.pl/weryfikcja. Tutaj już pojawia się niebezpieczeństwo. Strona zażąda od nas podania swoich danych do logowania się na Facebooka.

Wpisanie swojego adresu mailowego lub numeru telefonu oraz hasła do konta na Facebooku spowoduje, że wyślemy je do oszustów. Tym samym będą mieli możliwość wejścia na Wasze konta. Po kliknięciu przycisku „zaloguj się” zostaniemy przekierowani na stronę główną portalu Onet.pl.
Przejęte przez oszustów konto umieści ten link na Facebooku pod naszym imieniem i nazwiskiem z treścią: „współczuje wszystkim mamom! :( (emotikon sad)”. Fałszywy wpis zawierać jeszcze będzie oznaczenie naszych znajomych, aby jeszcze bardziej zwiększyć szansę wejścia innych osób na stronę internetową oszustów.

Przestrzegamy przed podobnymi wpisami, które mogą się Wam ukazać na Facebooku. Prosimy zwracać uwagę na odwiedzane strony, w szczególności na domenę, na którą kierują. Nazwa może wyglądać podobnie do popularnych stron, ale wejście tam może spowodować, że stracimy dostęp do naszych kont na Facebooku.


Komentarze

Most zamknięty był przez:

71 dni 20 godzin 42 minuty 44 sekundy

Cztery łapy - salon groomerski, sklep zoologiczny
Moja Zguba
Moja Zguba – pomóżmy sobie w szukaniu Pomóżmy sobie w szukaniu
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przerwy w dostawie
Partnerzy
Goniec Ziemi Wronieckiej
PeryferiaFutbolu.pl
Przytulisko u Wandy
Facebook
Facebook
Instagram
Google+
Google+