Amica - granty

Dwie osoby w szpitalu po wypadku w Marianowie


Dwie osoby trafiły do szpitala wskutek wypadku, do którego doszło na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 184 z trasą w kierunku Marianowa.

Do zdarzenia doszło w niedzielę po południu. Jadący z kierunku Wronek motorower, którym podróżowały dwie osoby, zderzył się z osobówką wjeżdżającą na drogę główną. Zderzenie wyrzuciło kierującego i pasażerkę jednośladu na środek jezdni.
Pierwszej pomocy udzielili poszkodowanym świadkowie zdarzenia i inni uczestnicy ruchu. Po dojeździe na miejsce wypadku Zespołu Ratownictwa Medycznego, ranna kobieta trafiła do karetki pogotowia, a następnie do szpitala. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy OSP Wronki, strażacy razem z ZRM udzielili pomocy poszkodowanemu mężczyźnie oraz zabezpieczyli lądowisko dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Uczestnik wypadku został przetransportowany do szpitala śmigłowcem.

Na czas działań służb ratowniczych droga wojewódzka nr 184 była zablokowana.

Pragniemy również przypomnieć wszystkim uczestnikom ruchu, że w podobnej sytuacji, osoby, które nie brały udziału w wypadku, powinny pozostać w swoich autach i stosować się do zaleceń służb ratowniczych. Zadbajmy również o to, aby nie blokować obu pasów ruchu, co może znacznie opóźnić przybycie pomocy na miejsce.

fot. OSP Wronki


Komentarze

Cztery łapy - salon groomerski, sklep zoologiczny
Moja Zguba
Moja Zguba – pomóżmy sobie w szukaniu Pomóżmy sobie w szukaniu
Sonda

Gdzie powinna powstać nowa szkoła?

  • Osiedle Borek (28%, 19 Votes)
  • Osiedle Zamość / Trynka (26%, 18 Votes)
  • Teren po Mączkarni (23%, 16 Votes)
  • Nowa Wieś (23%, 16 Votes)

Total Voters: 69

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przerwy w dostawie
Partnerzy
Goniec Ziemi Wronieckiej
PeryferiaFutbolu.pl
Przytulisko u Wandy