Zderzenie osobówki z rowerem

Jedna osoba trafiła do szpitala w wyniku wypadku, do jakiego doszło na drodze wojewódzkiej 182 między Piłą a Smolnicą. Na prostym odcinku drogi kierujący osobówką uderzył w jadącą przed nim rowerzystkę.

Do zdarzenia doszło w sobotę przed godziną 13.00. Według ustaleń szamotulskiego Wydziału Ruchu Drogowego, kierowca skody octavii podczas wyprzedzania innego pojazdu gwałtownie zahamował i stracił panowanie nad pojazdem, a następnie uderzył rowerzystkę. Oba pojazdy wypadły z drogi. Samochód zatrzymał się na dachu, natomiast siła uderzenia wyrzuciła jednoślad na przydrożne drzewo.
Kierujący skodą octavią, jadąc z Wronek w kierunku Piotrowa, na prostym odcinku drogi, podczas wykonywania manewru wyprzedzania pojazdu marki Citroen C5 gwałtownie zahamował, a następnie stracił panowanie nad pojazdem. W wyniku czego doprowadził do zderzenia z kierującą rowerem, jadącą przed citroenem.informuje st.sierż. Ewelina Grabowa z KPP Szamotuły

Ratownicy medyczni oraz strażacy z Wronek i Szamotuł udzielili poszkodowanym niezbędnej pomocy. 46-letnia mieszkanka gminy Wronki doznała ogólnych obrażeń ciała i została przetransportowana do szpitala. Kierujący osobówką doznał lekkich stłuczeń i nie trafił na hospitalizację. Na tę chwilę funkcjonariusze policji zatrzymali prawo jazdy 32-letniemu mieszkańcowi gminy Lubasz. Dalsze postępowanie wyjaśni, czy za spowodowanie wypadku stanie przed sądem.

Na czas trwania działań ratowniczych ruch na drodze wojewódzkiej 182 w tym miejscu był prowadzony wahadłowo. To kolejne zdarzenie drogowe, do jakiego doszło na tej trasie w ostatnim czasie.