Mrówka Wronki - dekoracje, artykuły dla domu i ogrodu, chemia gospodarcza, materiały budowlane, elektryczne i instalacyjne

Ostrzeżenie przed intensywnymi opadami


Wydano kolejne komunikaty ostrzegające przed załamaniem pogody. W ciągu najbliższych dwóch dób możemy spodziewać się intensywnych opadów deszczu.

Już od dzisiejszej nocy musimy spodziewać się wystąpienia opadów deszczu, które przybiorą formę wielkoskalową.
Opady ciągłe o zmiennej intensywności będą występować w trakcie całej wtorkowej doby, przelotnie możliwość ich wystąpienia wraz ze zjawiskami konwekcyjnymi (burze) prognozuje się aż do środy popołudnia.
Intensywność opadów będzie utrzymywać się głównie na poziomie umiarkowanym oraz silnym, a łączna suma opadów dla naszego regionu może wynieść powyżej 50mm, co skutecznie może przyczynić się do zalań niżej położonych obiektów.ostrzega Hubert Sierszulski z Szamotulskich Łowców Burz
W skali Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej jest to ostrzeżenie drugiego stopnia. Komunikat obowiązuje od poniedziałkowego popołudnia do środowego południa. IMGW prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk szacuje na 90%. Instytut w związku z prognozowanymi opadami deszczu wydał także komunikat o możliwym gwałtownym wzroście stanów rzek m.in. na Warcie.


Komentarze

Cztery łapy - salon groomerski, sklep zoologiczny
Moja Zguba
Moja Zguba – pomóżmy sobie w szukaniu Pomóżmy sobie w szukaniu
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przerwy w dostawie
Partnerzy
Goniec Ziemi Wronieckiej
PeryferiaFutbolu.pl
Przytulisko u Wandy
Facebook
Facebook
Instagram
Google+
Google+