Mrówka Wronki - dekoracje, artykuły dla domu i ogrodu, chemia gospodarcza, materiały budowlane, elektryczne i instalacyjne

Obywatel Ukrainy mając 3 promile prowadził auto


Policja zatrzymała 30-letniego obywatela Ukrainy, który prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało u mężczyzny ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Dzielnicowi z Wronek i Szamotuł dokonali w minioną sobotę zatrzymania nietrzeźwego kierowcy na trasie Wronki-Szamotuły, w miejscowości Karolin. 30-letni obywatel Ukrainy, zakwaterowany we Wronkach, wsiadł za kierownicę pojazdu w stanie nietrzeźwym.

15 lipca około godziny 17:35 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach otrzymał zgłoszenie, że na trasie z Wronek do Szamotuł porusza się volkswagen passat, którego kierujący znajduje się w stanie nietrzeźwości i stwarza zagrożenie na drodze.informuje st.sierż. Ewelina Grabowa z KPP Szamotuły

Funkcjonariuszom udało się zatrzymać pojazd do kontroli w Karolinie. Po przeprowadzeniu badania stanu trzeźwości, policjanci potwierdzili, że 30-letni mężczyzna faktycznie stwarzał zagrożenie dla siebie i dla innych uczestników ruchu drogowego. Jak podaje st.sierż. Ewelina Grabowa, p.o. oficera prasowego w KPP Szamotuły, mężczyzna był kompletnie pijany, badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Nie posiadał on także wymaganych dokumentów podczas kontroli drogowej.
Kierujący passatem został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu policjanci przedstawili mu zarzuty z artykułu 178a kodeksu karnego oraz 95 kodeksu wykroczeń. Za jazdę w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności.


Komentarze

Cztery łapy - salon groomerski, sklep zoologiczny
Moja Zguba
Moja Zguba – pomóżmy sobie w szukaniu Pomóżmy sobie w szukaniu
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przerwy w dostawie
Partnerzy
Goniec Ziemi Wronieckiej
PeryferiaFutbolu.pl
Przytulisko u Wandy
Facebook
Facebook
Instagram
Google+
Google+