Wymiana polsko-niemiecka

Począwszy od poniedziałku 24 kwietnia do piątku 28 kwietnia, kolejna grupa z Zespołu Szkół nr 2 im. Stanisława Konarskiego we Wronkach, wzięła udział w wymianie polsko-niemieckiej w Gdańsku.

To już 9 projekt, który udało się zrealizować Zespołowi Szkół nr 2 im. Stanisława Konarskiego we Wronkach wraz z zaprzyjaźnioną szkołą OSZ für Bürowirtschaft I z Berlina.
Projekt polega na tym, że młodzi Polacy oraz Niemcy mogą wspólnie odkrywać zabytki i poznawać historię Gdańska oraz Sopotu. Tegorocznym tematem był „1989 – 2017 – polityczne przemiany w Europie”. Uczniowie brali udział w warsztatach tematycznych oraz mieli okazję poznać historię i znaczenie „Solidarności”, zwiedzili Europejskie Centrum Solidarności oraz spotkali się ze świadkiem czasu- Jerzym Kiszkisem.

 

Korzyści płynące z wymiany to: nowe przyjaźnie, niezapomniane wspomnienia,  coraz lepsza znajomość języka niemieckiego.Joanna Kubiak

 

 

Co na ten temat mówią uczniowie uczestniczący w wymianie?

Wymiana mi się podobała i nauczyła mnie porozumiewać się „na różne sposoby”. Poznałem wielu fajnych i miłych ludzi. Chciałbym jeszcze raz uczestniczyć w takim spotkaniu.
Alex uczestnik projektu

 

Wspaniała przygoda. Nigdy nie miałam okazji pojechać na taką wymianę. Dzięki tej wycieczce, poznałam dużo sympatycznych osób. Mimo, że nie znałam dobrze języka, potrafiłam się porozumieć z Niemcami. Bardzo polecam tego typu wyjazdy. Można zyskać dużo cudownych wspomnień.
Julia uczestniczka projektu

 Byłem pierwszy raz na wymianie i na pewno mogę zaliczyć ten wyjazd do udanych, mimo niepewności, z jaką tu jechałem. Moje wątpliwości zostały rozwiane już pierwszego dnia. Wymiana była wspaniała i na pewno niezapomniana. Jeśli będę mógł pojechać jeszcze raz, na pewno skorzystam z tej okazji.
Jakub uczestnik projektu

Sponsorzy projektu

  • Fundacja Amicis
  • Państwo Natalii Hoffmann i Sebastian Mellen – właścicielom firmy UNISAN S. C.
  • Pan Daniel Biegun – właścicielowi ZAKŁADU BUDOWLANO REMONTOWEGO DANBUD
  • Pan Zbigniew Grzyl – właścicielowi Przedsiębiorstwa Handlowego Grzyl
  • Pan Adamowi Bober – właścicielowi Firmy Ogólnobudowlanej „ADAMEX”
  • Pani Magdalena Kaczmarek – właścicielce Salonu Kosmetycznego Matelier
Moje Wronki - Mój Fyrtel - studio kreatywne