Wronczanka trzecia na świecie!

Na kręglarskich Mistrzostwach Świata w Dettenheim (Niemcy) Katarzyna Mroczkiewicz z Dziewiątka-Amica Wronki razem z koleżanką Julią Sidło (Pilica Tomaszów Mazowiecki) zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata w konkurencji tandemów.

Kasia Mroczkiewicz potwierdziła swoją dobrą dyspozycję w turnieju drużynowym juniorek podczas rozgrywanych w niemieckim Dettenheim kręglarskich Mistrzostwach Świata. W pierwszym dniu imprezy walnie przyczyniła się do piątego miejsca zajętego przez kobiecą Reprezentacje Polski. Wronczanka zdobyła 565 punktów. Jej koleżanka z wronieckiego klubu Julia Brodziszewska również wystąpiła w biało-czerwonych barwach. Do Słowenek, które zajęły miejsce trzecie zabrakło 41 kręgli. Julia skończyła z wynikiem 541.

W drugim dniu gier na Mistrzostwach Świata rozegrano start drużynowy juniorów. Reprezentacja Polski z Gracjanem Machajem w składzie zajęła siódme miejsce. Wronczanin rozpoczął „kulanie” Biało-Czerwonych i zanotował najlepszy wynik w swoim zespole – 592 punktów.

Kasia Mroczkiewicz zakwalifikowała się do indywidualnego finału, który odbędzie się w piątek 19 maja.