Mrówka Wronki - dekoracje, artykuły dla domu i ogrodu, chemia gospodarcza, materiały budowlane, elektryczne i instalacyjne

Windy dotarły do Amiki. Zamontuje je 100-metrowy dźwig


Windy o wadze 30 ton dotarły na teren Amiki. Producenta AGD czeka teraz operacja zainstalowania konstrukcji na swoim miejscu. Do tego ma posłużyć dźwig mierzący ponad 100 metrów.

Minionej nocy na teren fabryki kuchenek Amiki dostarczono 4 układnice, które będą głównie odpowiadały za transport wewnątrz magazynu. Z Niemiec przywiozły je cztery ciągniki siodłowe, każdy z nich o długości (łącznie z ładunkiem) 55 metrów. Każda z układnic składa się z dwóch 45-metrowych masztów, o łącznej wadze około 30 ton oraz dwóch trawersów.
Zazwyczaj takie układnice przyjeżdżają na miejsce inwestycji w mniejszych elementach. Nasz dostawca zaproponował, że zbuduje ten element u siebie i dostarczy nam gotowy i uzbrojony we wszystkie instalacje, co zminimalizuje ryzyko związane z montażem. Budynek magazynu jest już w stanie zamkniętym, a elementy układnic będą wkładane z góry poprzez pozostawione w dachu otwory technologiczne. Użyjemy do tego mierzącego ponad 100 metrów, 500-tonowego dźwigu oraz drugiego, mniejszego do asekuracji. Przy dobrej pogodzie zakładamy montaż jednej układnicy dziennie. informuje Krzysztof Citkowski, st. specjalista ds. automatyzacji procesów produkcyjnych Amica S.A.

Montaż układnic rozpocznie się 15 maja. W przeprowadzeniu tej nowatorskiej operacji kluczowe mogą okazać się warunki atmosferyczne.

Przeczytaj Także: Kolosy pokonywały ulice Wronek [FOTO]

Piętnastopiętrowy budynek już góruje nad fabryką i nad miastem. Ma 46 metrów wysokości i 6,5 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Do budowy i wyposażania magazynu użyto już ponad 2 tys. ton stali. To tyle, ile waży 95 wagonów kolejowych bez ładunku. Inwestycja będzie zakończona latem tego roku i znacząco wpłynie na funkcjonowanie największego polskiego producenta AGD.


Komentarze

Cztery łapy - salon groomerski, sklep zoologiczny
Moja Zguba
Moja Zguba – pomóżmy sobie w szukaniu Pomóżmy sobie w szukaniu
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przerwy w dostawie
Partnerzy
Goniec Ziemi Wronieckiej
PeryferiaFutbolu.pl
Przytulisko u Wandy
Facebook
Facebook
Instagram
Google+
Google+