Strażacka Noc Muzeów

Noc Muzeów, w której teraźniejszość spotkała się z przeszłością na długo pozostanie w pamięci wronczan. Ten wyjątkowy wieczór wprowadził mieszkańców w historię OSP Wronki.

160 lat to nie tylko upływający czas, ale także gromadzona wiedza, doświadczenie i tradycja, które stały się udziałem OSP Wronki. W roku jubileuszowym strażacy postanowili włączyć się w obchody Nocy Muzeów tak, aby ukazać nie tylko historię wronieckiej straży, ale także jej współczesność.
W Muzeum Ziemi Wronieckiej otwarto wystawę, poświęconą historii wronieckiej jednostki, można ją oglądać do 31 sierpnia 2017 r. Natomiast w strażnicy czekały na zwiedzających atrakcje w postaci pokazu pierwszej pomocy, przejazdu sikawką konną oraz podnośnikiem koszowym, a także konkurencji strażackich dla rodzin. Niestety najmłodsi nie mogli zwiedzić wozów strażackich, które w tym czasie zostały zadysponowane do groźnego pożaru lasu w Dębogórze (więcej TUTAJ).

Wieczór pełen niespodzianek zakończył spektakl teatru ognia. Organizatorzy spisali się wspaniale, uczestnicy Nocy Muzeów byli pod wielkim wrażeniem atrakcji przygotowanych specjalnie na tę noc.

Już dzisiaj zapraszamy wszystkich na główne obchody jubileuszu OSP Wronki, które odbędą się 24 czerwca 2017 r.